Jak vybrat dětské kolo?

Letošní zima se z neznámého důvodu pěkně protáhla, ale naštěstí je ta tam a my si můžeme konečně užívat prosluněných dnů. Využijte pěkného počasí k tomu, abyste své ratolesti naučili jezdit na kole. Prckové jsou pohybově nadaní a s výukou jízdy proto můžete začít v útlém věku. Kromě toho, že s nimi budete moct podnikat zajímavé výlety, přispějete i ke zlepšení jejich fyzické zdatnosti a v neposlední řadě rozvoji motoriky.

Vybíráme kolo pro nejmenšího člena rodiny

Tím nejdůležitějším krokem je výběr vhodného kola, respektive jeho velikosti. Mnoho rodičů dětem pořizuje jízdní kola s větším rámem, což je chyba. Díte, které nezvládá techniku jízdy, musí dosáhnout na zem a zaujmou přirozený posed. Velikost jízdních kol pro děti závisí na velikosti zapletených kol a začíná na 12''. U dětských kol o velikosti 12'' bývá takzvaná protisměrná brzda (neboli torpédo), díky které se děti naučí reflexně reagovat a v případě nebezpečí sešlápnou pedál v protisměru. Větší kola pak bývají vybavena klasickými brzdami a děti se naučeného reflexu rychle zbaví a začnou používat klasickou zadní čelisťovou brzdu. Součástí kol jsou často také balanční kolečka, díky kterým se díte naučí kolo bezpečně ovládat. Jakmile získá jistotu, můžete kolečka postupně zvedat tak, aby nedosedala na zem a nakonec je odstranit úplně. Nezbytnou součástí by měl být i plastový kryt zakrývající řetěz, který zabrání, aby se do něj dítěti během jízdy dostala tkanička nebo kus oblečení. Balanční kolečka lze dokoupit i pro větší kola a to až do rozměru 20'', to samé platí i o ochranném krytu. Dítě by na kolo samozřejmě nemělo usednout bez kvalitní cyklistické helmy.

Kvalitní kolo za skvělou cenu? Víme, kde je mají!

Pokud se v okolí vašeho bydliště nevyskytuje žádná cyklo prodejna, případě se vám nepozdávají příliš vysoké ceny, nezapomeňte se podívat na široký sortiment dětských kol v internetovém obchodě jupmsport.cz. Společnost JUMP SPORT PLUS s.r.o. se na sportovní potřeby specializuje již od roku 1993 a disponuje širokým sortimentem jídzních kol a stejně dobře nakoupíte i cyklistické oblečení a další doplňky.

Publikováno: 18. 04. 2013

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: dětská kola | dětské kolo | dětské kolo 12'' | jak vybrat dětské kolo