Jak oblékat děti, aby jim v zimě nebyla zima?

Proč jsou děti během zimních měsíců často nemocné? Podle lékařských statistik nejsou příčinou pouze běžné nemoci, ale také nevhodné oblečení. Maminky si často neuvědomují, že se menší děti neumí s velkými teplotními rozdíly vyrovnat tak dobře jak dospělí. Pokud si také nejste jistá, jak své dítko oblékat v zimě, nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jaké zásady dodržet, aby váš potomek nemrzl až na kost.

Vrstvení jako u cibule

Alfou a omegou v rámci ochrany miminka či menšího dítěte v předškolním věku je systém tzv. vrstvení. Zdaleka nejdůležitější je první vrstva, která odvádí pot a udržuje teplo. V tomto směru je skvělým řešením funkční termoprádlo, které má lepší vlastnosti než bavlněné. Druhá vrstva slouží jako tepelná izolace a absorbuje přebytečnou vlhkost z první vrstvy. Poslední vrstva pak především chrání proti dešti a větru. Na druhou stranu musí propouštět vlhkost směrem ven. Dítě by samozřejmě nemělo opouštět teplo domova bez základních doplňků. Na hlavu patří čepice, kolem krku šála a na ruce rukavice. Veledůležité jsou i kvalitní boty a hřejivé ponožky (nebojte se investovat do termo varianty). Kompletní sortiment dětského oblečení včetně doplňků najdete například v oblíbeném Obchůdku u Křepelky na https://www.obchudekukrepelky.cz/.

Používejte selský rozum a berte ohled na počasí

Fakt, že je kalendářní zima, ještě nemusí nic znamenat. Pokud je na teploměru 10 °C, neobléknete dítko tak, jako kdyby mělo vyrazit na výpravu k Severnímu pólu. Zároveň je vhodné přihlížet k plánovaným aktivitám. Očekáváte-li, že se bude ratolest samostatně pohybovat, neřku-li dovádět, rozhodně nemusíte oblékat tolik vrstev jako miminku, které celou dobu prosedí v kočárku. Počítejte s tím, že se dítě při aktivním pohybu (sáňkování, koulování...) zpotí – proto s sebou mějte jednu vrstvu navíc. A na závěr ještě jednou tip na místo, kde pořídíte zimní bundy, zateplené kalhoty, čepice a další doplňky a oblečení na děti: https://www.obchudekukrepelky.cz/.

Publikováno: 06. 01. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam