Jak si přivydělat na mateřské? Šitím na kšeft

Patříte mezi ženy, které jsou na mateřské nebo rodičovské dovolené a vedle péče byste zvládly i nějakou činnost, která by vás naplňovala pocitem vlastní užitečnosti? Tak trochu se doma nudíte nebo trpíte syndromem vyhoření? Obracíte v ruce každou korunu a hodila by se vám nějaká korunka navíc? Zkuste to s šitím oděvů. Nejprve si pořiďte šicí stroj. Pro začátečníky se skvěle hodí šicí stroj Lucznik Everyday. Jedná se o malou mašinu s kovovou kostrou, určenou pro občasné domácí šití. Stroj nabízí svým uživatelům 16 šicích programů, horizontální rotační chapač, 4-krokovou knoflíkovou dírku, volné rameno pro šití rukávů a nohavic a další užitečné funkce. Pokud jste už někdy na šicím stroji šily a troufáte si pracovat se střihy, dobrou službu vám udělá šicí stroj Brother Innov-Is A60SE- Special edition, který umí až 60 druhů stehů, regulaci rychlosti, automatické zapošití, overlockové i ozdobné stehy. S takovou výbavou si již může švadlenka dovolit pustit se zakázkové tvorby.

Co kus, to originál

Šikovná švadlenka se dnešní době neztratí. Ženská část populace si velmi cení, když si na sebe může vzít šaty, které nikdo jiný nemá. Originalita je prostě k nezaplacení. Domácí šička se velmi dobře obejde i s prací pro děti, zejména co se látání kolen, zkracování kalhot nebo dalších krejčovských operací týče. Pokud vás rukodělné práce chytnou za srdce, neváhejte investovat do dalších produktů, jež vám pomůžou zvládat svou práci více automaticky a precizněji. Pro sešívání, stříhání a začištění pružnějších materiálů se používají overlocky a coverlocky. Overlock se používá na kvalitní obnitkování a oříznutí pružných úpletů, aby se netřepily a nepáraly. Coverlock umí jako jediný typ stroje takzvaný prádlový steh. Je to steh používaný pro začištění okraje oděvů, typicky spodní lem triček nebo okraje rukávů.

Solventní obživa

Pokud se do šití vrhnete po hlavě a půjde vám od ruky, je už jen krůček od toho, aby se vám práce, která byla doposud jen koníčkem, stala výdělečným byznysem. Zpočátku si můžete jen přivydělat, ale postupem času si lze udělat tak dobré jméno, že se může stát krejčovství vaším hlavním příjmem.

Publikováno: 01. 10. 2020

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam