Kuchyně, ve které je vaření radost

Trápí vás, že v kuchyni nechcete trávit více času než je nezbytně nutné? V tom případě je něco v nepořádku. Moderní kuchyně už totiž dávno neplní jen funkci přípravny jídla, ale stále častěji i jako společenské místnosti, kterou stavíme na úroveň obývacího pokoje. Důmyslně řešená kuchyň představuje nejen příjemné místo na vaření, ale zároveň v ní můžeme trávit čas s rodinou či přáteli. Nepodceňujte proto její význam a položte si otázku, zda nenastala správná chvíle pro rekonstrukci. Ano? Pak pro vás máme několik tipů, které by vám mohli celý proces usnadnit.

Místo především

Kuchyně nejsou nafukovací a to zejména ty v panelákových bytech. Chcete-li se v ní cítit příjemně, nezbude vám, než se poprat s nedostatkem místa. Nemožné? Nikoliv, spoustu prostoru vám ušetří vestavěné skříně a spotřebiče. Realizace kuchyně na míru není dražší než koupě hotového řešení a navíc si ji můžete navrhnout podle svých představ a potřeb. A o to by mělo jít především, nebo ?

Každá hospodyňka upotřebí jiné uspořádání a velikost pracovních ploch, což standardizované kuchyně nemohou nabídnout. Kromě toho se nebudete muset orientovat na omezenou nabídku barevných kombinací a materiálů. I to je podstatná výhoda, kterou vám nabídne pouze kuchyně na míru.

Nezapomínejte na osvětlení

Dokonalé osvětlení je kuchyni neméně důležité jako kdekoliv jinde. Primární zdroj světla je samozřejmě okno, ale ani to nestačí a je zapotřebí povolat do hry další typy osvětlení – a to jak ty lokální, tak dominantní centrální svítidla. Perfektně osvětlená by měla být především pracovní plocha, ale neměli bychom zapomínat ani na prostor pod jídelním stolem. K tomu můžeme využít klasický stahovací nebo napevno umístěný lustr, který zastane i dekorační funkci.

K lokálnímu osvětlení kuchyně lze využít halogenové bodovky, které vyzařují intenzivní, ale pouze cílené světlo. Centrální osvětlení by mělo mít naopak podobu zářivky, která je také intenzivní, ale zároveň světlo vyzařuje rovnoměrně do celého prostoru.

Publikováno: 25. 05. 2013

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: kuchyně na míru | osvětlení v kuchyni | vestavěné skříně