Jak s dětmi mluvit o koronaviru?

Situace, kterou celý svět prochází již téměř rok, není snadná jak pro dospělé, tak pro děti, kteří sledu událostí rozumí ještě mnohem méně. Pokud máte doma prcky, kteří se neustále ptají na koronavirus – nebo se ho dokonce bojí, určitě se vám bude hodit pár praktických tipů, díky kterým jim na otázky správně zodpovíte, aniž byste je zbytečně strašili.

Děti mají v hlavě ještě větší zmatek než my dospělí. Bylo jim znemožněno navštěvovat školní zařízení, musí nosit dětské roušky. Ministerstvo zdravotnictví naštěstí zpracovalo metodické pokyny, jak při edukaci dětí postupovat. Ve spolupráci s psychologickým pracovištěm pak zpřístupnilo množství materiálů, které si můžete prohlédnout zde.

Obecně je naprosto nevhodné děti jakkoliv strašit. S ohledem na to, že děti nepatři mezi rizikovou skupinu, a naopak zvládají případnou nákazu velmi dobře (často dokonce bez příznaků), je vzbuzování obav naprosto kontraproduktivní. Dále je vhodné zohlednit věk dítěte, při čemž dětem ve věku do deseti let by měli rodiče onemocnění přirovnat k chřipce. Starším dětem pak mohou sdělit, že jde o nový virus, který ještě není zcela probádaný – ale i tak se ho nemusí bát, protože vědci z celého světa usilovně pracují na tom, jak pandemii zastavit.

Pořiďte dětem stylové roušky s pěkným potiskem

Pokud malé dítě odmítá nosit roušku, ačkoliv by podle vládního nařízení mělo, pokuste se ho přesvědčit pomocí hezké roušky pro děti s potiskem. Bohatou nabídku atraktivních designů najdete v Rouškoshopu (rouskoshop.cz). Nechybí ani oblíbený Minecraft, motiv Spidermana, malá mořská víla a další populární postavičky z dětských animáků a pohádek. Jedná se o kvalitní české roušky s antibakteriálním vlastnostmi. Dítě takovou roušku nejenže neodmítne, ale možná ani nebude chtít sundat.

Publikováno: 03. 03. 2021

Kategorie: Děti

Autor: Adam