Jak správně vybrat dětskou židli pro školáka?

Pustila jste se do zařizování pracovního koutku, kde bude mít váš školáček optimální podmínky pro psaní domácích úkolů, učení a další aktivity, které nutně nemusí souviset se školou? Kromě stabilního stolu s dostatečně velkou pracovní plochou bude potřebovat židli. A ne ledajakou – při výběru byste se měla zaměřit na několik klíčových aspektů a žádný z nich nepodcenit. Nedělejte ukvapená rozhodnutí a nezapomeňte, že křehká páteř malých dětí vyžaduje svědomitý přístup. Vaše dítko si zaslouží komfort, ne kompromis!

Židli vybírejte společně s dítětem

Vydáte-li se pro dětskou židli do kamenné prodejny, vezměte dítko s sebou. Bude si ji moct vyzkoušet a vy dostanete možnost zhodnotit, zda je jeho páteř v optimální poloze, nohy dosahují až na zem a celkově se mu na ní dobře sedí. Na druhou stranu není důvod k obavám ani v případě nákupu dětské židle ze specializovaného e-shopu. Ze zákona můžete zboží vyzkoušet a do 14 dní vrátit.
Důležité je, aby se dětská židle líbila nejen vám, ale především vašemu dítěti. Vždyť právě ono na ní bude trávit spoustu času.

Jak poznáte, že dítě sedí zdravě?

Řiďte se zlatým pravidlem 90°. Pokud záda vůči stehnům svírají pravý úhel, máte nakročeno k dobrému výsledku. Ale pozor – musíte si ohlídat i další kritéria. Například to, aby chodidla dítěte při sezení na kraji sedátka dosahovala celou plochou na podlahu. V tomto směru je velmi praktická židle s regulovatelnou výškou. Průběžně ji budete zvyšovat a vašemu dítěti vydrží několik let.

Detaily, na kterých záleží

Kvalitní dětské židle disponují bederní opěrkou pro správné držení polohy zad. Dále nechybí područky a pohodlné polstrování. A naopak se vyhněte modelu s ostrými hranami, o které by se mohlo dítě poranit. Cena by neměla hrát hlavní roli, na prvním místě je kvalita provedení. Spoustu kvalitních dětských židlí za dostupnou cenu najdete na primazidle.cz.

Publikováno: 05. 03. 2020

Kategorie: Děti

Autor: Adam