Děti

Dřevěné hračky jsou „věčné“. Poznejte jejich výhody a zamilujte se

Hračkářský průmysl zažívá zlatou éru. V poslední době ho sice trochu brzdí pandemie koronaviru, ale přesto se hračkářství plní novými výrobky, které dítka nenechávají chladnými. Do popředí se dostávají zbrusu nové technologie a moderní materiály v čele s plastem. Na první pohled se zdá, že tradiční dřevěné hračky patří mezi okrajové záležitost, ovšem nenechte se mýlit. V mnoha ohledech jsou totiž lepší než „plasťáky“ – a většina rodičů to bere na vědomí.

Dřevo je na trhu s hračkami stálice jako žádná jiná. Hračky se z něj vyráběly již v dobách starověkého Řecka a Říma. Důvodů, proč na dřevěné hračky stále nedáme dopustit a uvědomujeme si jejich nadčasovou hodnotu, je víc než dost.

Přírodní materiály jsou v posledních letech vyzdvihovány především v architektuře, nicméně dřevěná hračka si rovněž uzurpuje své místo na slunci – a pro mnohé rodiče je nostalgickou vzpomínkou na doby jejich dětství.

Co dřevu nelze upřít, jsou pevnost a trvanlivost. Pokud je hračka z výroby kvalitní, pak vydrží dlouhé roky – a možná ji nakonec zdědí další generace. To se o drtivé většině laciných plastových věcí konstatovat nedá, takové hračky jsou spíše spotřebním zbožím.

Pro dřevo je typická blíže nespecifikovatelná energie. A také vůně. Vždy, když dřevěné hračky uchopíte do ruky, zažijete něco úplně jiného než v případě hraček z umělých materiálů. Navíc se nemusíte obávat, že by dřevěné figurky jakkoliv ohrozili zdraví dítěte. Certifikované hračky ze dřeva jsou naprosto bezpečné a nehrozí u nich poranění o ostrou část nebo alergická reakce na toxickou látku.

Ze dřeva lze vyrobit prakticky cokoliv a je jen na vás, zda dáte přednost figurkám, nebo dětem uděláte radost dřevěnými zvířátky. Spoustu krásných výrobků najdete v nabídce české značky Toywood, která je na trhu již od roku 1991. České dřevěné hračky můžete nakupovat v e-shopu toywood.cz.

1 komentář

 • Jako učitelka nejmenších žáků na základní škole mohu dřevěné hračky jen doporučit.
  Měla jsem možnost vyzkoušet reakce svých žáčků na krabici dřevěných dílků z výroby firmy Toywood.
  Nadšení z různých hlaviček, barev a možnosti samostatně si hračku sestavit mne přesvědčilo, že i dnešní děti si dřevěnou hračku vyberou. Figurky jsou velmi rozmanité a nejraději s nimi děti hrály příběhy.
  Znala jsem tyto hračky už od svých dětí, kterým se již dnes rodí vlastní děti.
  Jako babička rozhodně vždy sáhnu po dřevěné hračce z Toywood.
  V těchto dnes už strká moje vnučka po ohrádce svoji nejoblíběnější hračku – Berušku – lanovku a rozvíjí svůj pohyb.

Napište komentář