Jak zabavit děti (nejen) v létě?

Léto je v plném proudu, což pro rodiče znamená jediné. Musí vymyslet pestrý program a nabídnout dětem pořádnou porci zábavy. Chcete-li, aby si vaše ratolesti užily prosluněné měsíce na sto procent a nestrávily je před televizní obrazovkou, začtěte se do následujících tipů. Prozradíme vám, jak děti zabavit za všech okolností!

Vymyslete plán, kterého se budete držet

Prázdniny jsou dlouhé, a proto budete muset nažhavit všechny mozkové závity. Jedině tak se vám podaří vymyslet dostatečné množství aktivit, které děti neomrzí. Chopte se papíru a tužky a zapište si pod sebe všechny nápady. Zavzpomínejte na své dětství a činnosti, které jste dělávali s rodiči. Doba se sice změnila, ale většinu věcí lze dělat i nyní. Pečlivě sepsaný plán zajistí, aby se děti měly na co těšit. Postupně odškrtávejte výlety a aktivity, které jste již uskutečnili.

Internet vám prozradí kudy kam

Dochází vám inspirace na hry s dětmi? Zalovte na internetu! Nemáte-li v plánu dovolenou na opačné straně republiky či v zahraničí, zajímejte se o akce, které se budou konat v okolí vašeho bydliště. Po celé léto se koná spousta festivalů, poutí a dalších akcí pro děti a dospělé. S dětmi můžete vyrazit také na prohlídku hradů a zámků, do muzeí a v neposlední řadě do přírody.

Klasika jménem dětské hřiště

K zabavení dětí stačí tak málo. Nemusíte vymýšlet kolo – stačí, když je vezmete na dětské hřiště v blízkosti vašeho bydliště. Pokud se zrovna nacházíte na dovolené, pomůže vám portál www.venkazdyden.cz, kde najdete rozsáhlou databázi hřišť v České republice.

Koupání za deště je skvělý zážitek

Když prší a nemáte nic konkrétního v plánu, vsaďte na nejbližší aquapark. Během léta není v aquaparcích „hlava na hlavě“, takže budete mít vodní plochu převážně pro sobě. Nedílnou součástí moderních aquaparků jsou tobogány a další atrakce, na kterých se děti vydovádí.

Publikováno: 09. 07. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: aktivity pro děti v létě | jak zbavit děti