Plastové přepravky vydrží mnohé

I když se v posledních letech mezinárodní i domácí obchod vlivem pandemie trochu utlumil, pořád se po světě i u nás převáží obrovské množství zboží, které musí být v něčem přepravováno, potažmo skladováno. Tím něčím jsou plastové přepravky. Využívají se již desítky let a jen tak se od toho neupustí, jelikož lepší alternativa zkrátka neexistuje.

Ideální k přepravě takřka každého druhu zboží

Ještě donedávna se k přepravě a skladování používaly bedny ze dřeva. Dřevo jako takové je rozhodně úžasná přírodní surovina, která však má i celou řadu vad. Jednou z nich je odolnost, jež není z dlouhodobé perspektivy zrovna ideální. Plast je v tomto ohledu daleko lepší. Pokud se nepoškodí, tak se ani s přibývajícími léty nezhorší jeho počáteční vlastnosti. A poničit se jen tak nedá, alespoň ne během přepravy. Jedná se totiž o velmi houževnatý druh materiálu, jenž zvládne ustát i silné mechanické poškození. Také se dobře čistí, což sice vypadá jako maličkost, ale opak je pravdou. Plast nemá žádné póry, takže když se pořádně vyčistí, nehrozí, že by zapáchal i nadále. Díky tomu tudíž není problém dlouhodobě používat jednu bednu z plastu k přepravě a skladování třeba různých druhů potravin. Ty potom samozřejmě nemohou načichnout jedna od druhé. Plast se běžně používá i k výrobě termoboxů, tedy přepravek, které jsou schopny udržovat dlouhodobě bez vnějšího zdroje konstantní teploty. Výborná vlastnost nejen v oblasti potravinářství. Obecně se dá v takovýchto přepravkách převážet a skladovat víceméně veškeré zboží, snad jen krom určitých druhů kyselin, jež by tento materiál dokázaly velmi rychle zničit.

Přemisťování v obchodech

Hlavně větší a po okraj naplněné přepravky mohou vážit skutečně hodně. Proto se ve velkých skladech k jejich převážení využívají hlavně ještěrky s elektromotorem. Ty však nemohou na malém prostoru, třeba mezi regály v obchodech, dost dobře manévrovat. V takových případech je pak možné použít jednoduchý, avšak vysoce efektivní plastový podvozek pod přepravky.

Publikováno: 23. 05. 2022

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam