Tipy, jak venku zabavit děti, když je zrovna hezky

Posmutnělé a chladné měsíce odchází – a byla by velká škoda nechat děti trávit čas hraním her na telefonu. Jenomže jak je venku zabavit, aby neremcaly, a naopak si pobyt na čerstvém vzduchu náležitě užily? Připravili jsme pro vás několik zaručených tipů na hry a aktivity v různých prostředích. Moderní dětská hřiště jsou takříkajíc sázkou na jistotu. Prakticky každý městský mobiliář dnes čítá alespoň jeden, a leckdy i několik plácků nabitých atraktivními prolézačkami, skluzavkami, lanovými drahami a dalšími herními prvky, na nichž se mohou děti vydovádět a zároveň navazovat sociální kontakty s vrstevníky.

Stavění věže z přírodních materiálů

Procházka lesem je jako stvořená k nejrůznějším aktivitám, které děti zabaví a zároveň posílí jejich manuální zručnost. Oblíbenou činností je například stavění věže z větví, kamení a dalších materiálů, které jsou v přírodě k dispozici. Pokud máte dětí více, uspořádejte pro ně soutěž o nejvyšší věž. A když budou mít hotovo, ale stále v nich přetrvá chuť stavět, vyhlaste druhé kolo – protentokrát jim dáte za úkol postavit domeček pro skřítky - jako základna může posloužit vydlabané místo u kořene stromu.

Pletení věnce z květin

Jakmile se na louce poblíž vašeho domu objeví sedmikrásky a pampelišky, využijte toho a pusťte se do pletení věnců. Pozor – tato aktivita není ryze ženskou záležitostí, jak se možná na první pohled jeví – docela dobře si ji užívají i chlapci.

Napodobování zvířátek

Touto hrou můžete zpestřit jakoukoliv procházku či výlet. Děti milují zvířátka a rády si na ně hrají. Nechte proto vždy jedno předvádět vymyšlené zvíře a ostatní hádat, o jaký druh jde. Ovšem pozor – pouze formou pantomimy, tedy bez zvukových projevů. Na zvířátka si mohou děti hrát i jinak – vymyslete vždy jedno zvíře a nechte je, aby se na předem vytyčené trase pohybovaly způsobem, který je pro daný druh specifický. Mohou skákat jako žába, chodit po čtyřech jako kočka, ale také bokem ve stylu kraba. Zábava zaručena!

Publikováno: 09. 04. 2022

Kategorie: Děti

Autor: Adam