Kam uložit úspory pro děti? Sázkou na jistotu je zlato

Až děti vyrostou, rádi bychom ji usnadnili start do dospělého života... Zodpovědní rodiče přemýšlí právě tímto způsobem a vsadíme se, že mezi ně patříte i vy. A bez ohledu na to, zda jste se svým potomkům rozhodli uspořit na studia, zařízení prvního bytu nebo na něco úplně jiného, důkladně si promyslete způsob, jakým finanční prostředky uložíte. Má-li být být naspořená suma dostatečně velká, nezapomeňte zohlednit inflaci!

Rozumný investor diverzifikuje

Sázet vše na jednu kartu? Raději peníze rozvrhněte mezi různé investiční nástroje. Pokud vám nevadí, že finanční prostředky nevydělají vůbec nic a zároveň je chcete mít neustále k dispozici, ukládejte je na spořicí účet. Zajímavou volbou může být také stavební spoření, ovšem pouze na 6 let, během kterých stát garantuje podporu. Odborníci zároveň doporučují tzv. alternativní investice, které by měly tvořit cca 10-15 % z celkového portfolia. K nejjistějším investičním nástrojům patří zlato – drahý kov, jež vnímáme jako uchovatele hodnoty.

Zlato nyní zažívá „zlaté časy“

Do drahých kovů obvykle investujeme především v nejistých dobách – a právě nyní cena zlata roste nebývalou rychlostí. Někteří odborníci dokonce předpokládají, ze do konce současné dekády stoupne hodnota drahého kovu na 2,5násobek současné.

Mince raději ne, slitky jsou jistější

Napadlo vás, že svým dětem založíte sbírku zlatých mincí a pamětních medailí? Raději nakupujte zlaté cihličky, do jejichž ceny se nepromítá sběratelská hodnota. Jinými slovy – platíte pouze za hodnotu kovu jako takového a nemusíte si lámat hlavu tím, zda je správnou volbou ta či ona edice. Vzhledem k tomu, že žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí, budete muset nakoupit zlaté cihličky z produkce zahraničních rafinérií. Sázkou na jistotu je kvalitní investiční zlato značek Argor Heraeus a P.A.M.P., které zakoupíte na www.zlate-mince.cz nebo osobně ve specializované prodejně v Obecním domě.

Publikováno: 07. 11. 2020

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam