Malý kontinentální španěl - čtyřnohý přítel, kterého si zamiluje celá rodina

Také už nemůžete nadále odolávat neustálému naléhání vašich dětí, které si přejí čtyřnohého přítele? Pokud jste důkladně promysleli všechny pro a proti a rozhodli se jim splnit velký sen, máme pro vás skvělou zprávu. Našli jsme pro vás plemeno, které nebude strádat ani v menším bytě a můžete si ho s klidným svědomím pořídit i přesto, že s pejsky nemáte žádné zkušenosti. A jestli má rád děti? Samozřejmě, jinak bychom o něm ani nepsali... Náš šampión se jmenuje kontinentální španěl (známý též jako papillon a phaléne) a stoprocentně jste ho již někdy viděli. Vzpomeňte si na hodiny výtvarné výchovy, ve kterých jste probírali světoznámé umělce jako je van Rubens, Rembrandt nebo Goya. Pánové s oblibou malovali šlechtičny, kterým děli společnost roztomilí malí psíci. Už víte, která bije?

Miláček žen a věrný druh lovců

Historie malého kontinentálního španěla se píše již od středověku. Neupadl však v zapomnění, jako mnoho jiných plemen, ale naopak se těšil stále větší popularitě. A to do té míry, že si ho pořídila i Marie Terezie, Marie Antoineta či madame Pompadour. Psík se vyznačuje velmi malými proporcemi a jeho minimální váha je cca 1,5 kg (průměrná výška v kohoutku pak cca 28 cm). Přesto však nedělali společnost pouze dámám, ale využívali se i na honitbách. Nelovili pouze zajíce, ale štvali i lišky a divoká prasata. Hbitost a houževnatost jim zůstala dodnes a proto si je pořizují sportovně založení lidé, kteří se s pejskem rádi vydají na procházku do přírody a aktivně s nimi tráví čas. Vzhledem k tomu, že jsou velmi hraví, inteligentní a učenliví, ale v žádném případě agresivní, skvěle se hodí i k menším dětem.

Vyberte si svého motýlka

Malý kontinentální španěl je existuje ve dvou podobách – phaléne (francouzsky „můra či noční motýl“) a papillon (franouzsky „motýlek“). V zásadě se liší pouze postavením uší, podle kterého získali svá jména. V jejich charakteru rozdíl nenajdete a výběr je tak pouze otázkou vašeho vkusu. Chcete-li mít jistotu, že budou phaléne či papillon štěňata z kvalitního chovu, doporučujeme se po nich poohlédnout v chovatelské stanici Arthur Bell, která se chovem španělů zabývá již od roku 2003. Další phaléne a pappilon prodej je plánován na druhou polovinu roku 2013. Vzhledem k velkému zájmu si můžete štěňátko předem rezervovat. Kontaktní údaje a spoustu zajímavých informací najdete na webu arthurbell.cz.

Publikováno: 17. 06. 2013

Kategorie: Lifestyle | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: papillon | papillon prodej | papillon štěnata | phaléne | phaléne prodej