Záclonám neodzvonilo. Jaké výhody přináší a čím se řídit při výběru?

Když se pouštíme do oprav, zařizování nebo redesignu domova, často zapomínáme na záclony. Přitom mohou domácnosti oživit jako málokterý prvek. Nejen, že dodají oknům mnohem atraktivnější vzhled, ale také vám poskytují soukromí, ochranu před UV zářením - a kromě toho mohou být i výbornou příležitostí, jak vyjádřit osobitý vkus.

Záclony představují skvělým způsob, jak oživit interiér

Nabídka záclon je vskutku široká - můžete si vybrat z široké škály barev, materiálů a stylů, které zapadají do vašeho designu domu. Kromě toho, že dodají na estetice oknům, záclony také pomáhají tlumit hluk z okolního prostředí. Platí, že čím hustší tkanina, tím lepší izolační vlastnosti. Další výhodou pořízení záclon je ochrana před UV zářením. Stejně jako závěsy a okna mohou totiž blokovat až 90% UV záření, což je skvělý způsob, jak chránit interiér domova před škodlivými účinky slunečního záření.

Záclony rovněž poskytují soukromí

To je něco, co je v dnešní době, kdy se lidé často vystavují neustálému pozorování zvědavých sousedů i náhodných kolemjdoucích, velmi důležité. Můžete si vybrat jakýkoli styl, od běžných příliš hustých až po méně nápadné, které vám zajistí adekvátní soukromí bez toho, abyste museli zavřít žaluzie.

Možnost, jak projevit kreativního ducha

Posledním důvodem, proč byste si měli pořídit záclony, je to, že je to skvělý způsob, jak vyjádřit svůj styl. Můžete si vybrat záclony, které se budou hodit k designu vašeho příbytku, nebo si takzvaně zaexperimentujete a vyjádříte tím svůj vlastní styl. Co třeba takové hotové voálové záclony? Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, pořízení záclon je bezesporu praktický způsob, jak si oživit domácnost – a nejen to. Hotové záclony i jiný bytový textil seženete z pohodlí domova v e-shopu luxora.cz.

Publikováno: 20. 01. 2023

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam