Bachovy esence: Výluhy květů vyléčí vaši mysl

Cítíte se vyčerpaně? Máte strach, ale vlastně ani pořádně nevíte z čeho? Chybí vám sebevědomí? Anebo vás trápí až přílišné nadšení, pýcha či jiné negativní emoce? Mohla by vám pomoct Bachova květová terapie, která je založena na esencích – výluhách květů některých rostlin. Metodu zavedl v roce 1928 Dr. Edward Bach na základě tvrzení, že za většinu lidských nemocí může negativní stav mysli. Určil 38 květových esencí, které používal na utišení tlakových stavů pacientů.

Co jsou to Bachovy esence?

Bachova květová terapie má blízko k homeopatii. Velmi se rozšířila v Německu a dalších státech EU, včetně České republiky. Metodu používají nejen léčitelé, ale i někteří psychoterapeuti. Jedná se o jednoduchý a přitom velmi účinný systém, který dokáže harmonizovat emoce. Bachovy esence obsahují 38 květových esencí z nejedovatých, planě rostoucích rostlin a stromů. 39. esence je Krizová esence (Rescue Remedy) z pěti Bachových květových esencí. Dr. Bach zasvětil život hledání jednoduchého a bezpečného systému léčení. Byl skálopevně přesvědčen, že se mu to nakonec podaří – a jeho snaha nebyla marná. Opustil dosavadní lékařskou praxi a našel alternativu k ortodoxní medicíně. Poslední roky života strávil léčbou pacientů pomocí svých esencí. Ty sice nenahrazují lékařskou péči jako takovou, ale mohou ji podpořit a léčbu výrazně urychlit tím, že příznivě ovlivní psychiku.

K čemu jsou Bachovy kapky dobré?

Bachovy esence vám pomohou vnímat své pocity objektivně a činit rozhodnutí, která nebudou ovlivněna emocemi. Vaše mysl bude jasnější a postupně odkryjete skutečnou podstatu vašeho života. Kapky jsou účinné při boji s nadměrnou únavou a nespavostí, pomohou vám od depresí a vrátí vám zpět soustředěnost. Negativní emoce jako zlost, agrese, žárlivost či slabá vůle odezní a vy se budete cítit mnohem lépe. Špičkové produkty značky Healing Herbs najdete v nabídce prodejce Léčivázahrada.cz.

Publikováno: 08. 03. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: bachovy esence | bachovy kapky