Online služby, které vám ušetří spoustu drahocenného času

Na internet jsme si v posledních letech zvykli natolik, že si pomalu nedokážeme představit den, kdy alespoň jednou neotevřeme prohlížeč. Kontrolujeme statusy na Facebooku, pouštíme dětem pohádky a čteme si nejnovější zprávy, aniž bychom museli utrácet za tištěné noviny. Internet nám dává spoustu možností a šetří čas i peníze. I zkušení uživatelé však často netuší o existenci dalších služeb, které sice nevyužijí každý den, ale přesto by si je měli uložit do záložek. Některé z nich vám dnes představíme.

Zlaté stránky můžete bez výčitek vyhodit

Před masivním nástupem mobilních telefonů nám doma dělaly společnost pevné linky. A téměř každému z nás vedle telefonu odpočíval tlustý telefonní seznam – legendární Zlaté stránky. I dnes stále existuje spousta pevných linek a čas od času na některou z nich voláme. Ale kde vyhledat telefonní číslo, když Zlaté stránky nejsou po ruce? Právě to se dozvíte na informačním portálu www.seznam-telefonni.cz, na kterém najdete podrobný postup, který vám vyhledávání telefonních čísel výrazně usnadní.

Komu patří parcela nebo dům, na který máte zálusk?

I tuto otázku si možná jednoho dne položíte i vy. Budete stát před koupí pozemku nebo nemovitosti a budete shánět informace o majitelích vyhlédnutých parcel. Předtím, než se rozhodnete vážit cestu na katastrální úřad, zapněte internet a prohlédněte si katastrální mapy online.

Nahlížení do katastru nemovitostí vám přiblíží další informační portály – www.katastralni-mapy-parcel.cz a www.nemovitosti-nahlizeni-katastr.cz, na kterých se dozvíte vše potřebné, katastr nemovitostí nahlížení je zcela zdarma a výstupy, které dostanete, jsou totožné s těmi, které vám vydá úředník na katastrálním úřadě. Podrobnější informace jako jsou rodná čísla vlastníků apod. se ovšem nachází v placené sekci.