V hlavní roli pánské roláky

Mohlo by se zdát, že mužská garderoba není tak obšírná, jako ta ženská. Že pánové nemají na výběr tolik druhů oblečení, v některých barvách vypadají směšně a taky že jim nejsou určeny všechny střihy a materiály. To je ale omyl. Pánové mají obdobné možnosti jako ženy, jen jich musí umět využít.

Pánská móda bývá jednoduchá. Muži neradi vrství a kombinují. Neoblékají se složitě a nejsou zastánci pestrých barev. Přesto je poslední módní trendy vedou do oblasti smart casual, kde se typický mužský šatník mísí s prvky dámské strojenosti a kreativity. Není žádnou výjimkou spatřit muže s vestičkami, pulovry se šálami a v pánských rolácích.

​Jedni ho milují, druzí zatracují

Rolák je částí oblečení, které je milováno i zatracováno. Bývá upnutý na tělo a jeho dominantní částí je stojáček na krk, bez něhož by rolák nebyl rolákem. Do přízně mužů se roláky derou už dlouho. Ne všichni je ale přijímají kladně. Rolák je přitom zárukou tepla a pohodlí. Podívejme se na něho zblízka.

Historie roláků se datuje až k 20. letům 20. století. Kdo přesně rolák vynalezl, se neví, ale jedno je jisté. Jeho rozvoj nastal až s vynálezem pletacího stroje. Zajímavý je ale fakt, že pletené roláky byly původně určeny mužům a ženám je zpřístupnila až světoznámá Coco Chanel. Od 30. let minulého století se roláky střídavě ve větší i menší míře objevují stále.

Skvěle řešený svršek není jen hřejivým oblečením do chladného počasí, ale skvěle funguje jako elegantní módní prvek pro všechny příležitosti. Vysoký stojáček vzbudí nenucený šarm a nechá vás vybočit z řady uniformního oblečení. Rolák z Bolf.cz se vyznačuje vysokou kvalitou a designovou originalitou.

​TOP 5 BOLF roláků

Možná se ptáte, co se dá vymyslet na roláku? Kromě rozličnosti barev je struktura látky i zdobení. Klasikou je jemná pletenina ze 100 bavlny. Roláky Bolf ale mají i žebrované vzory a materiálově jsou s příměsí vlny, akrylu nebo elastan. Pakliže vám můžeme nějaké doporučit, mrkněte na bolfácké TOP 5:

Vínový pánský rolák Bolf H1927 s „téčky“ na rukávech. Jedná se o rolák z 60% akrylu, 30% vlny a 10% elastanu. Rolák je hladkého vzoru, příjemného na omak. Vyniká barevně odlišnými designovými prvky na pažích.

Kamelový pánský rolák Bolf 2002 ve zlatavém odstínu. Rolák je masivnějšího žebrování ze 100% akrylu. Svetr se přizpůsobí každé postavě. Rukávy jsou ukončené pružným lemem.

Tmavě modrý pánský rolák Bolf 4518 s netradičním vodorovným žebrováním. Rolák je vyroben z 100 akrylu a díky originálnímu pojetí vzorování je velmi působivý a každý muž v něm bude nepřehlédnutelný.

Bílý pánský rolák Bolf 2400 je jako padlý sníh. Slušet bude každému muže, co nestydí jít se svou kůží na trh. Bílý rolák je z 50% bavlny a 50% polyakrylu. Velmi doporučujeme kombinaci s džínami nebo barevnými kalhotami.

Hnědý pánský svetr rolák Bolf 4624 s pleteninovým vzorem přes trup je odvážným kouskem pro odvážné muže. Hodí se pro muže, který má propracované svaly a netrpí nadváhou.

Publikováno: 25. 02. 2021

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam