Vlasová kosmetika ano, ale musíte si vybrat tu správnou

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy, ale možná si při pohledu do zrcadla nepřipadáte. Aby ne, vždyť vlasy po celý rok odolávají výkyvům teplot, UV záření, ale také agresivním barvám a dalším činitelům, které se podepisují na jejich stavu. Proto se nabízí otázka, jak o ně pečovat. Respektive jakou si vybrat vlasovou kosmetiku, neboť ta může jejich stav výrazně ovlivnit. Ovšem pozor, nejen pozitivně!

Nevěřte všemu, co vám říká reklama

Vlasová kosmetika je velký byznys. Výrobci se snaží ulovit zákaznice všude, kde se dá, a vábí je na slogany, kterým snadno uvěří i zarytý odpůrce kosmetických produktů. Ale jak zřejmě tušíte, zdaleka ne všechny výrobky účinkují tak, jak je prezentováno. Nehledě na to, že musíte při výběru zohlednit také typ vašich vlasů. Vlasy mohou být různé – a nikoliv pouze mastné nebo suché. Liší se elasticitou, texturou a porozitou. Elasticita vlasů souvisí se schopností snášet zatížení. Jinými slovy – čím více jsou vlasy elastické, tím hůře se přetrhávají (a naopak...). Textura udává, jak je vlas tenčí či silný a porozita schopnost udržet vodu.

Čeho se vyvarovat?

Na základě výše uvedených kritérií byste měla přistupovat k péči o své vlasy. Upozorňujeme, že barvení, žehlení, kulmování, používání stylingových přípravků, a dokonce i časté česání vlasům rozhodně neprospívá. Budete-li tyto procedury provádět příliš často, pak bude mít s nápravou co dělat i ta nejlepší vlasová kosmetika. Zdaleka nejhorší jsou pravidelné žehlení a barvení.

Méně je někdy více

Co se týče samotného výběru vlasové kosmetiky, nemusíte vykoupit celou drogerii. Raději si pořiďte méně přípravků, ale zato kvalitní a prověření. Chcete konkrétní tip? Pro poškození a slabé vlasy je jasnou volbou rakytníkový šampon. Rychlejší regeneraci po častém barvení a ochranu pokožky hlavy zase zajistí maska s obsahem sibiřského ženšenu. Po kvalitní vlasové kosmetice se můžete poohlédnout třeba ve specializovaném e-shopu www.a-vlasy.cz.

Publikováno: 21. 04. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: péče o vlasy | vlasová kosmetika