Na kolo potřebujete více než jen cyklistické oblečení

Hezké sportovní oblečení vás dokáže nalákat k pravidelnému sportování. Vypadat na kole upraveně a stylově, je samozřejmě skvělé a každá žena si to přeje. Pokud ovšem na kole jezdíte častěji, bylo by vhodné zakoupit si i jinou výbavu než jen pěkné oblečení. Muži bývají praktičtější, ženám jde hlavně o vzhled. Zapomínat by se však nemělo ani na bezpečnost. Ale vezměme to pěkně popořádku.

Cyklistický dres je dobrý začátek

Na kole se dá jezdit i v legínách a tričku, ale speciální dres na kolo působí lépe. Kromě toho bude dobře odsávat pot a obvykle ho doplňují také cyklistické kraťasy s vycpávkou, které oceníte zejména při delších vyjížďkách. Kromě dresu doporučujeme zakoupit si také rukavice na kolo, které ochrání ruce před mozoly, když se hodně zapíráte o řídítka. Mezi praktickou výbavu pak patří i lehká nepromokavá bunda. Na kolo jsi ideální ty, které sbalíte do malého balíčku.

Nezapomínejte ani na bezpečnost

Při zmínce o bezpečnosti se většině cyklistů vybaví helma. O té však řeč nebude, protože ji považujeme za samozřejmost. Už dávno neplatí, že v helmě vypadáte hloupě. Hloupě vypadá ten, kdo ji na kolo nenosí! Na jízdu po silnici vám helma možná postačí, ale pokud vyhledáváte obtížnější terény, jezdíte na singltrecích v lesích, či přímo downhill, určitě si pořiďte také chránič páteře. Nikdy nevíte, kdy spadnete, a tento pád by bohužel mohl být i váš poslední. Například v e-shopu eshop.singltrek.cz se dají koupit batohy s integrovaným chráničem páteře. Nemusíte si tedy připadat jako želva s krunýřem.

Nejvíce investujte do kola

Nehledě na všechny možné doplňky, nejvíce se vždycky vyplatí investovat do kola. Kdo jezdí často, ten by si určitě měl vybrat kolo podle svých potřeb. Zapomeňte na tzv. trekingová kola, která se tváří jako univerzální na silnici i do terénu. Pořiďte si opravdu celoodpružené kolo, jestliže jezdíte v lese, nebo naopak silniční, jestliže se pohybujete spíš po silnicích. V úvahu samozřejmě přichází i elektrokolo. Obzvlášť jestli jezdíte na kole se svým protějškem, kterému nestíháte.

Publikováno: 20. 06. 2020

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam