Párty stan – koupit nebo půjčit?

Určitě se někdy dostanete do situace, kdy budete chtít pořádat zahradní párty – například na narozeniny nebo svatbu. V takovém případě budete určitě přemýšlet o instalaci párty stanu. A v takovém případě se budete rozhodovat – koupit stan na párty nebo si ho pronajmout? Následující řádky vám mohou v rozhodování pomoct. Případně více informací najdete v angličtině zde.

Půjčení párty stanu

ÚČEL ZAHRADNÍHO STANU Zeptejte se sami sebe: „Proč potřebuji stan na párty na prvním místě?“ Je to na oslavu vašich narozenin? Kupujete ho na obchodní účely? Nebo na svatbu? Tím, že si zodpovíte tyto otázky, můžete konkrétněji zúžit své potřeby. Například: Pokud potřebujete zahradní stan na svatbu, potom víte, že budete chtít bílý stan o velikosti, která pojme všechny pozvané hosty. Na obchodní účely vám postačí stany menších velikostí a barvy budete vybírat tak, aby lidem padly do oka už zdálky. STANOVTE SI SVŮJ ROZPOČET Druhá otázka zní: „Jaký je můj finanční limit?“ Opravdu to není o tom, kolik ve skutečnosti stojí pronájem stanu, ale kolik si můžete dovolit. A právě stanovením celkového rozpočtu si uvědomíte, že nechcete utratit všechny peníze jen za pronájem stanu. Proč je tak důležité stanovit si rozpočet ještě před tím, než si půjdete stan půjčit? Protože zaměstnanci půjčoven párty stanů vám nabídnou ještě větší a kvalitnější stan, než jste původně chtěli – čímž můžete zásadně vybočit ze svého rozpočtu. Neobviňujte je: je to jejich práce. ZÍSKEJTE INFORMACE ONLINE Pokud je to možné, navštivte webové stránky půjčoven stanů na párty předem. Budete tak mít možnost cenového srovnání více firem a ušetříte si cestu, kterou byste do kamenných prodejen těchto firem museli absolvovat. Na webových stránkách můžete kromě ceny vypočítat také velikost stanu podle osob, kterou právě pro svou párty. Taktéž se můžete dočíst celkovou cenu včetně všech poplatků.

Koupě párty stanu

I když můžete ušetřit, pokud koupíte již použitý stan, obecně se to nedoporučuje. Nikdy nevíte, co všechno musel stan snést, a nemáte záruku na případné škody, které můžete objevit. Proto je vhodné koupit stan přímo od výrobce. Jedině tak můžete dosáhnout nejvyšší kvality svého párty stanu a spolehnout se na záruční lhůtu. Pozor: I když kupujete nový stan na párty, buďte při výběru opatrní. Nejen kvůli případným šrámům, ale také protože existuje spousta věcí, které musíte zvážit. ÚČEL ZAHRADNÍHO STANU Otázka „Kolik párty stan stojí“ je docela vágní, protože na trhu existuje spousta typů stanů v různých velikostech. Takže místo toho popřemýšlejte o tom, na jaký účel stan potřebujete a jak často ho budete používat. Například: Potřebujete párty stan pro své výlety na pláž, takže nebudete kupovat stan o velikosti domu. Nebo zahradní stan potřebujete na pětidenní obchodní veletrh, od čehož se bude také odvíjet velikost a typ stanu. Zvažte proto výběr nůžkového zahradního stanu, který se snadno rozkládá a skládá. Pokud si ujasníte své potřeby, bude pro vás jednodušší udělat konečné rozhodnutí. KUPTE STAN NA PÁRTY SE SPRÁVNÝMI PARAMETRY Můžete si koupit nejzákladnější párty stan, pokud ho potřebujete jen na ochranu před nepřízní počasí. Obyčejné zahradní stany chrání své obyvatele před slunečním světlem, deštěm a větrem (pokud mají bočnice). Avšak: Většina stanů jsou jen odolné proti vodě, nikoli vodotěsné. Pokud máte pocit, že potřebujete něco víc, můžete zvolit stan na párty s více parametry. Například: Párty stan odolný proti vodě je v pořádku, pokud stan stavíte jen na několik hodin. Pokud ale potřebujete, aby váš párty stan stál déle než jeden den v prostředí, které je deštivé, bude lepší zvolit stan vodotěsný. Zvažte také jeho ohnivzdornost a jeho odolnost vůči korozím.

Závěrečné tipy a triky

PŮJČENÍ PÁRTY STANU Zde jsou nějaké tipy a triky, pokud jste se rozhodli vypůjčit si stan:
  • Půjčení stanu na párty je někdy levnější v průběhu pracovních dnů. Pokud máte pracovní konferenci, je vhodné naplánovat ji spíše přes týden než přes víkend.
  • Pokud můžete, pečlivě dohlédněte na dopravu, vyzvednutí a instalaci zahradního stanu. Ušetří vám to spoustu peněz.
  • Společnosti pronajímající stany si účtují tím více, čím výše je váš stan na párty instalován. To znamená, že svatba na střeše domu může být sice romantická, připravte se ale na vyšší náklady na pracovní sílu.
KOUPĚ PÁRTY STANU Pokud kupujete stan na párty, mějte na paměti následující:
  • Kupujte stan mimo sezónu. Například, pokud sháníte stan na svatbu, jarní a letní měsíce mohou vaše hledání velmi ztížit, protože jistě existuje více lidí, kteří chtějí podobný stan koupit.
  • Neděste se pojištění na dopravu, obzvláště pokud kupujete větší párty stan.
  • Vždycky dbejte na informace obsažené v instruktážním manuálu stanu.

Publikováno: 20. 02. 2017

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam