Chystáte se na den D? Přečtěte si, jak si vybrat nejkrásnější svatební šaty!

Na prsteníčku se vám skví zásnubní prsten a nemůžete se dočkat, až si se svým vyvoleným konečně řeknete ano? Ještě před tím však budete muset obstarat spoustu záležitostí, které se svatbou úzce souvisí. Ale co je nejdůležitější? Abyste vypadala skvěle a nezastínila vás žádná z družiček. Toho dosáhnete pouze za předpokladu, že zvládnete výběr svatebních šatů. Pokud se v nepřeberné nabídce ztrácíte a nemáte ani ponětí, po jaké róbě sáhnout, pak se začtěte do tohoto článku. Prozradíme vám, co sluší vaší postavě. A jen tak mimochodem – níže uvedené rady samozřejmě platí také pro plesové šaty či společenské šaty. Většina žen vybírá svatební šaty podle barvy, zdobení, (absence) ramínek a dalších kritérií. To je jistě správně, ovšem mnohem důležitější je perfektně padnoucí střih. Nevěsta si může obléknout model, který jde ruku v ruce s posledními trendy, ale dech všech vyrazí pouze za předpokladu, že jí šaty sednou. Tedy že zdůrazní její přednosti a zakryjí nedostatky.

Jaká je vaše postava?

Jen minimum žen má postavu modelky a vězte že většina z nich touží po úplně jiném typu postavy. Takže si z té své nic nedělejte a buďte na sebe hrdá. A jakmile budete mít tu správnou náladu, stoupněte si před zrcadlo (samozřejmě jen ve spodním prádle) a zaměřte se na své boky, pas a šířku ramen. Typy postav: Hruška – boky jsou širší než ramena, pas je užší. Jablko – hrudník je štíhlý, pas širší a bříško poněkud vystouplé. Přesýpací hodiny – postava je souměrná, pas je užší, boky a hrudník naopak širší. Obdélník – pas je nevýrazný a boky téměř stejně široké jako ramena Obrácený trojúhelník – širší ramena, zaoblené a méně nápadné boky, nenápadný pas.

Svatební šaty pro postavu typu „hruška“

Máte postavu, která se podobá hrušce? Pak byste se měla zaměřit na své dolní partie a snažit se z nich odvést pozornost – ideálně na partie horní. Skvělou volbou jsou šaty střihů „A“ či „empír“ (směrem dolů se pozvolna rozšiřují). Vršek snadno zvýrazníte pomocí zdobeného korzetu. Případně zvolte odhalená záda. Naopak se vyhněte výrazné či bohatě zdobené sukni.

Svatební šaty pro postavu typu „jablko“

Můžete se vydat cestou vytvarování pasu, ale také rafinovaného zakrytí kulatějšího bříška. Svatební šaty vhodné pro váš typ postavy mají pevný (pravděpodobně šněrovací) korzet. Chybu neuděláte ani v případě empírových šatů či róby se sukní začínající již pod poprsím. Jablíčková postava si příliš nerozumí s bohatým zdobením v horních partiích. Nežádoucí je také skrývání ramen a paží do rukávu – to zbytečně opticky zvětšuje jejich objem.

Svatební šaty pro postavu typu „přesýpací hodiny“

Ženy s postavou přesýpacích hodin to mají jednoduché. Nemusí nic schovávat a mohou si vzít šaty, které zvýrazní štíhlý pas. Jste-li hrdou majitelkou tohoto takové postavičky, bude vám slušet každý střih. Jediné omezení se týká šatů se zvýšeným pasem.

Svatební šaty pro postavu typu „obdélník“

Jak posílit efekt z šatů pro ženu s postavou typu obdélník? Zaměřte se na své poprsí, respektive mu přidejte na objemu. Pomůže vám róba s bohatě nabíranou sukní a vyšším pasem, ale také odhalená ramena a záda. Sázkou na jistotou jsou šaty obepínající křivky – jinak také ve střihu „mořské panny“.

Svatební šaty pro postavu typu „obrácený trojúhelník

Posledním typem postavy je obrácený trojúhelník, jehož největším „nedostatkem“ je úzký hrudník na úkor příliš širokého pasu. To lze snadno změnit pomocí široké sukně, jednoduchého korzetu a odhalených ramen. Zvolíte-li véčkový výstřih, dosáhnete optického zúžení objemu horní části. Raději se však vyhněte úzké sukni, ta by zbytečně zvýraznila pas. Informace nám poskytly odbornice z ateliéru Zoryana Stekhnovych (známá prodejna a půjčovna svatebních šatů v Praze).

Publikováno: 21. 09. 2017

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat svatební šaty | svatební šaty podle typu postavy