Karavaning si užijete s celou rodinou! Ale musíte se na něj připravit...

Slíbila jste dětem, že je vezmete na nezapomenutelnou dovolenou, ale už teď máte obavy, že klasický pobyt v hotelu či penzionu dopadne katastrofálně? Jednoduchá rada zní – vezměte malé neposedy do přírody a ukažte jim, že v bezprostřední blízkosti přírody může být lépe než u hotelového bazénu. Půjčte si karavan a vydejte se se svými nejbližšími za dobrodružstvím. Ještě před tím si ale přečtěte následující tipy. Budou se vám hodit!

Než vyrazíte, trénujte

Pokud jste s rodinou nikdy dříve nekempovala, připravte se na to, že prožijete něco na míle vzdáleného od dovolené, jak ji znáte z dřívějška. Což sice chcete, ale na druhu stranu není od věci, když se na velkou událost připravíte hezky v předstihu. Nejlepší bude, když si karavan vypůjčíte ještě před tím, než vyrazíte na „velkou cestu“. Udělejte si menší výlet někam v blízkosti bydliště, byť jen na jediný den. Během zkušebního kempování zjistíte, na jaké vybavení jste zapomněla a co vám naopak přebývá. Lépe se tak připravíte na vaši opravdovou dovolenou. kempovani-s-detmi

V kempu mějte oči na šťopkách

Kempování je pro děti velmi přínosné, protože se dostanou ze zajetí elektroniky do skutečné přírody. Ale pozor – nové prostředí budou chtít prozkoumat, což zavání pořádným průšvihem. Menší dítka by proto měla být pod vaším neustálým ohledem a větším dětem vymezte prostor, ve kterém se budou moct pohybovat.

Připravte si seznam výletů

Kempování je velká zábava, ale jen za předpokladu, že vymyslíte bohatý program. Děti ocení, když pro ně připravíte zajímavé hry (klidně s důrazem na poznávání přírody), opečete si s nimi u ohně buřty a před spaním jim povyprávíte pár strašidelných příběhů. Zároveň si naplánujte výlety po okolí. V tomto směru vám přijde vhod kombinace osobního auta a přívěsu – karavan můžete nechat v kempu a vyrazíte jen v osobáku. A když všechno vyjde tak, jak má, třeba si napřesrok pořídíte vlastní karavan nebo obytné auto. Bazar karavanů je nabízí za dostupnou cenu!  

Publikováno: 23. 02. 2017

Kategorie: Lifestyle | Cestování

Autor: Adam

Tagy: karavaning s dětmi | kempování s dětmi