Jak udržet děti na čerstvém vzduchu? Postavte jim na zahradě vlastní hřiště!

Máte dostatečně velkou zahradu, ale nedaří se vám přesvědčit děti, aby na ni trávily více času? K tomu, abyste je odpoutala od televizních obrazovek a počítače, přitom stačí poměrně málo. Kdyby měli prckové na zahradě vlastní zábavní koutek, nic by je doma nedrželo. Na zahradním dětském hřišti si užijí spoustu legrace a navíc je budete mít stále pod dohledem. V následujících odstavcích vám prozradíme, které herní prvky děti zbožňují, ale také několik praktických rad týkajících se bezpečnosti.

Co by na dětském hřišti nemělo chybět?

Vaše budoucí dětské hřiště může mít mnoho podob. V podstatě záleží pouze na tom, kolik do něj chcete/můžete investovat a v neposlední řadě také na dispozicích vaší zahrady. Je-li váš rozpočet menší, zaměřte se na samostatné herní prvky, které jsou levnější než sestavy. Časem je můžete doplnit o další atrakce. OLYMPUS DIGITAL CAMERA Na hřišti určeném pro nejmenší by rozhodně nemělo chybět pískoviště, houpačka, menší zahradní domeček či skluzavka. Větší děti ocení „horolezecké“ herní prvky jako provazové žebříky nebo šplhací stěny. Populární jsou také lanové dráhy a lana s uzly. Jednoduše vybírejte tak, aby skladba herních prvků odpovídala věkové kategorii dětí.

Nikdy nepodceňujte bezpečnost

Ideální dětské hřiště překypuje zábavou, nenarušuje zbytek zahrady a zároveň splňuje ty nejpřísnější požadavky na bezpečnost. Chcete-li se vyhnout nepříjemnostem, zaměřte se na certifikované a tedy bezpečné výrobky. Herní prvky musí být perfektně opracované a odolné – jedině tak vydrží dětské řádění. Sháníte konkrétnější tipy? V tom případě doporučujeme dětská hřiště Plzeň, která si můžete objednat na www.houpacky.info. Prodejce nabízí samostatné herní prvky i sestavy od špičkových zahraničních i tuzemských výrobců. Značky jako Jungle Gym, KBT NV, Harold či Palis gym patří k tomu nejlepšímu, co je v daném segmentu k mání. S výběrem vám ochotně poradí kvalifikovaná zákaznická podpora a v případě zájmu si můžete zboží vyzvednou také osobně (v Plzni, Přešticích, Sušicích a Klatovech).

Publikováno: 09. 02. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: dětská hřiště plzeň