Jak si vybrat správný parfém?

Dokážete si představit den bez svého nejmilejšího parfému, který doplňuje váš outfit a přesně vystihuje vaší osobnost? Vůně toho o člověku vypoví opravdu hodně, ale najít tu správnou dá poměrně dost práce. Pokud tedy stále tápete a zkoušíte jeden výrobek za druhým, bude se vám hodit několik praktických tipů. Prozradíme vám, jak vybrat parfém, který vám opravdu sedne!

Značkové vs. „noname“ vůně

Na trhu je vskutku široké spektrum výrobků. Můžete si vybrat ze stovek či tisíců parfémů, které se neliší jen charakterem vůně, ale také intenzitou a v neposlední řadě cenou. Zlaté pravidlo zní – noste takovou vůni, která je vám příjemná a zároveň dbejte na to, abyste neobtěžovala okolí. Přihlédněte také k aktuálnímu ročnímu období – v létě vsaďte spíše na lehčí, svěží a ovocné vůně. V průběhu chladnějších měsíců můžete přitvrdit a vyzkoušet silnější aroma. Důležité je, aby vám parfém dodal pocit sebevědomí a byla jste s ním spokojena. Zda si vyberete luxusní vůni, nebo naopak velmi levný kousek, nehraje roli. Světoznámá značka totiž není zárukou dokonalosti a mohou ji porazit i cenově dostupnější varianty.

Jak zkoušet parfém v parfumérii?

Přestože si nakonec výrobek koupíte na internetu za nižší cenu, rozhodně nevynechejte návštěvu nejbližší parfumerie a začněte zkoušet jednotlivé vůně. Maximálně však dvě až tři – čich se rychle unaví a vnímá zkresleně. V případě více vůní dojde k jejich smíšení a jen těžko rozlišíte, která vám voní nejvíce. A pozor – nezapomeňte ani na to, že jeden a ten samý parfém může na dvou lidech vonět tak trochu jinak. Vůni ovlivňuje naše přirozené aroma, na které má vliv pokožka či to, co jíme.

Vyberte si parfém na míru své osobnosti

Chcete-li si vybrat vůni tak, aby korespondovala s vaší osobností, přečtěte si článek na téma parfémy v online magazínu divky-zeny.cojevakci.cz. Na své si přijdou romantičky, sportovkyně i femme fatale. Zároveň doporučujeme i další magazíny – coolzine.cojevakci.cz, kde se dozvíte spoustu novinek ze světa módy, kultury a internetu. Za zmínku stojí také svetemzvirat.cojevakci.cz – blog o domácích zvířatech.

Publikováno: 17. 03. 2015

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak si vybrat správný parfém