Zimu s dětmi můžete strávit v hernách. Víme, kam se vydat!

Kdyby české zimy vypadaly jako na obrázcích Josefa Lady, nebylo by třeba vymýšlet dětem program. Jenomže při pohledu z okna to má do krajinek známého malíře hodně daleko. Buďto mrzne, až praští, ale sněhu je nanejvýš pár centimetrů. Anebo ta skromná sněhová pokrývka taje a všude jen samé bláto. Ovšem zkuste dětem vysvětlit, že musí zůstat doma až do jara. A ani vy nechcete, aby ratolesti trávily všechen volný čas u televizních obrazovek a počítačů. Naštěstí se v blízkosti vašeho bydliště nachází krytá dětská herna. Nevěříte?

Přes 250 heren. Ale kde je hledat?

Že ve městech vyrostla zbrusu nová hřiště, jste zřejmě zaznamenala. Ale možná vám unikla přítomnost zastřešených heren. Pravděpodobně ji máte v docházkové vzdálenosti i vy, protože napříč Českou republikou je takových míst přes 250. Můžete se o tom přesvědčit na www.venkazdyden.cz. Portál servíruje rodičům ucelený seznam heren, ve kterých se děti pobaví za každého počasí. A až se vyčasí, poslouží vám také při hledání nových venkovních hřišť. Najdete zde kompletní informace včetně výčtu herních prvků, ceny a otevírací doby.
Vyhledávání dětských hřišť je dostupné také v rámci mobilních aplikací. A budete-li mít zájem, můžete si přivydělat tím, že přidáte popis herny, která ještě v databázi není.

Na své si přijdou děti i rodiče

Hřiště pod střechou a mateřská centra překvapivě nejsou doménou Prahy. V té se jich sice nachází zdaleka nejvíce, ale pěkné dětské herny vznikají i v menších městech. V některých větších hernách narazíte na opravdu lákavé atrakce, jako jsou prolézačky, skluzavky a tobogány všeho druhu. Jinde si zase děti vyhrají se stavebnicemi i digitálními hračkami, například v podobě herní konzole X-box. Nedílnou součástí spousty dětských center jsou kavárny pro rodiče. Takže můžete oznámit nejlepší kamarádce, ať si nic neplánuje. Uděláte si společné odpoledne s dětmi v nejbližší herně a pořádně si to užijete!

Publikováno: 30. 01. 2017

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: hřiště pod střechou