Hemeroidy i rozmazané vidění, závěr těhotenství provázejí různé potíže

Už zbývá posledních několik dnů či týdnů a bude na světě. Čekání na porod je velmi stresujícím obdobím, kterým si musí projít každá těhotná žena. Tělo jede takzvaně nadoraz, k tomu pracují naplno emoce i psychika. Jakým způsobem překonat závěr třetího trimestru bez zbytečného strachu? Pomohou různé relaxační techniky, procházka na čerstvém vzduchu a dostatek informací o posledních dnech před porodem. Ideální je zavítat na web Modrý koník, který je otevřenou knihou všech poznatků k těhotenství.

Zásadní info o těhotenství

Která žena nezačala hned po objevení dvou čárek na těhotenském testu googlit? Těhotenství je krásným, ale velmi náročným obdobím. Žena má zodpovědnost za sebe, ale také za nenarozené děťátko, proto namísto prohlížeče je vhodnější zvolit ověřený zdroj informací. Webové stránky Modrý koník obsahují všechny dostupné poznatky o těhotenství, o jednotlivých týdnech v průběhu všech tří trimestrů nebo o vývoji plodu v matčině břiše. Oproti inspiraci na nepodložených webech nebo na stránkách různých výrobců zde nehrozí zveřejnění mýtů nebo nepravd.

Potíže před porodem

A jaké potíže trápí těhotné těsně před porodem? Třicátý čtvrtý týden těhotenství je časem, kdy zbývá do porodu necelých šest týdnů, těhotné trpí velkým fyzickým vypětím. Mohou se objevit potíže s tlakem na střeva a hromadění krve v dolní části těla, z toho důvodu se objevuje zácpa nebo dokonce hemoroidy. Vlivem zadržování tekutin mohou těhotné pociťovat rozostřené vidění, které po chvilce odezní. Lékaře je nutné vyhledat jen ve spojení s bolestmi hlavy. Obdobně se nemusí navštěvovat zdravotnické zařízení při poslíčcích (mírné kontrakce), které se mohou v tento týden zlehka objevovat. Neméně časté jsou bolesti v kříži, které značí blížící se porod.

Jako novorozenec

Mění se tělo ženy a také děťátko je v poslední fázi svého vývoje. Plod již vzhledově vypadá jako novorozenec, v případě porodu v tomto týdnu se jedná o lehce nedonošené miminko. Dotváří se mu tuková vrstva pro regulaci teploty po porodu, vyvíjí se ještě nervový systém a plíce. Měří asi 45 centimetrů a váží okolo dvou kilogramů. V tento čas je vhodné se zaměřit na porodní plán, potřeba je kontaktovat pediatra a učinit předregistraci novorozence. Co dalšího může těhotnou ve 34. týdnu těhotenství trápit? V online poradnách, v diskuzích nebo na fóru lze dohledat další informace nebo se anonymně na cokoli zeptat.

Publikováno: 04. 04. 2023

Kategorie: Těhotenství a porod

Autor: Adam