Jak na jednodušší porod bez zbytečných komplikací?

Těhotenství patří k nejkrásnějším fázím života ženy a ty šťastnější si užívají také samotný porod. Přesto většina žen pociťuje také negativní pocity – obavy z něčeho neznámého a v horším případě i silné bolesti. Díky moderním přípravkům lze naštěstí některé komplikace zažehnat již v zárodku. Skvělým pomocníkem je například porodnický gel Dianatal, který pozitivně ovlivňuje průběh porodu a snižuje riziko poporodních zranění.

Výrazné zkrácení doby porodní a nejen to

Ověřený porodnický gel Dianatal zmírňuje třecí síly a může výrazně zkrátit dobu porodní – až o téměř půl hodiny, což je nezanedbatelné číslo. Mimo to až o polovinu redukuje riziko poranění pánevního dna. Ve sledované skupině budoucích maminek bylo zaznamenáno snížení nutnosti nastřihnutí z 27,7 % na 3,07 %. Za zmínku stojí také přibližně šestinásobné snížení výskytu přechodných poporodních dysfunkcí, jako jsou bolesti, potíže s vyprazdňováním a únik moči. Klinické studie uvádí, že nutnost operace nebo instrumentálního zákroku (tzn. císařského řeze, použití kleští či vakuového extraktoru) je při použití gelu nižší o cca 22 %.

Jak porodnický gel funguje?

Produkt Dianatal funguje na následujícím principu – vytváří souvislou klouzavou vrstvu, která výrazně snižuje třecí síly. Miminko tak může lépe vyklouznout přes porodní kanál a celková doba porodu se zkracuje až o třetinu. Vlastní kluzkou vrstvu si sice vytváří i děťátko, ale tzv. novorozenecký maz se ztrácí již při otevírání krčku dělohy.

Je použití gelu bezpečné?

Logicky se nabízí otázka, zda nemůže porodnický gel uškodit dítěti či rodičce. Doposud však nebyly zaznamenány žádné komplikace. Dianatal je sterilní, baktericidní a snadno přilne k pochvě. Neobsahuje latex ani konzervační látky. Dobře ho snáší oči i sliznice. Je vhodný pro vaginální porod včetně porodu do vody. Více se dozvíte na www.porodnickygel.cz.

Publikováno: 10. 12. 2017

Kategorie: Těhotenství a porod

Autor: Adam

Tagy: dianatal | porodnický gel