AquaCity Poprad: Ráj vodních radovánek pro malé i velké

Kam na výlet s celou rodinou? Pokud vás děti prosí, abyste je vzala někam k vodě, zamiřte na Slovensko. Konkrétně do Popradu, kde na vás čekají celoroční venkovní bazény s teplotou 30 – 38 °C a množství skvělých atrakcí. Do AquaCity Poprad se okamžitě zamilujete a nebude se vám chtít zpátky domů.

Šetrná voda s minimem chloru

Venkovní termální bazény s křišťálově čistou termální vodou využívají špičkové technologie na bázi UV filtrace, s jejichž pomocí je ochlazována za 50 °C na 36 – 38 °C. Díky nerezovému povrchu a dezinfekci UV zářením je spotřeba chloru minimální – koupat se proto mohou i lidé se zvýšenou citlivostí očí a kůže. Voda v termálních bazénech pramení v hloubce 1300 m a obsahuje přes 20 různých minerálů s pozitivními účinky na lidské zdraví. Využívá se při podpůrné léčbě problémů s dýcháním, pohybovým aparátem, krevním oběhem i při potížích s nervovou soustavou. Kromě toho působí příznivě i na pleť. Budete-li chtít, můžete si léčebné kúry dopřát v rámci wellness pobytu.

Skluzavky a atrakce na každém kroku

Venkovní areál zároveň disponuje celoročním sedacím a relaxačním bazénem s tryskami, perličkami, houpacím zvonem a vodním hřibem. Další možností je plavání v 33 m dlouhém rekondičním bazénu. Milovníci adrenalinu si okamžitě všimnou dvojice tobogánů: 71 m dlouhý tobogán Černá díra a 54 m dlouhý kroutivý Twister. Pořádnou porci zábavy však garantují také strmé červené tobogány Kamikadze a až 30 m dlouhý raftovací tobogán. O něco poklidnější zábavu nabízí rodinná skluzavka Family Slide na Mayské pyramidě. Pro děti jsou určeny menší a mnohem bezpečnější skluzavky. A co je na AquaCity Poprad skvělé, tedy kromě termální vody a množství atrakcí? Jedná se o takřka soběstačnou stavbu s minimální ekologickou stopou.

Pár slov o zakladateli

Za AquaCity Poprad stojí Čechoslovák Dr. Jan Telenský, který byl v době svého mládi nucen emigrovat do Velké Británie. Úspěšný podnikatel momentálně vlastní firmy s ročním obratem kolem 70 milionů liber a jeho motto zní:"Snaž se o jasné definování cíle a udělej nemožné možným bez výmluvy".

Publikováno: 08. 04. 2019

Kategorie: Lifestyle | Cestování

Autor: Adam