Děti, lyžování a dovolená v Livigno

Rozhodla jste se, že svého prcka seznámíte se sněhovými radovánkami? Ideální doba pro první lyžování je podle odborníků kolem tří let – právě tehdy si děti začínají uvědomovat širší souvislosti a dovádění na sněhu si užijí se vším všudy. Rozhodně na něj nijak netlačte a nezapomeňte zohlednit, zda mu jeho fyzička několikahodinový pobyt na svahu dovolí. A co se týče lyží, měly by být o 10 – 20 cm kratší než výška dítěte. Se značkou a dalšími atributami si hlavu lámat nemusíte, dítě ze svých prvních lyží velmi rychle odroste.

První lyžování ve velkém stylu

Pokud byste první lyžování svého dítěte ráda spojila s rodinnou dovolenou, máme pro vás skvělou zprávu. Není důvod troškařit – sbalte si to nejdůležitější a vydejte se do italských Alp. Zapomeňte však na „provařená“ místa, kde se kvůli ostatním lyžařům na vlek ani nedostanete a na svahu budete muset kličkovat jako na slalomové dráze. Chcete-li vyzkoušet něco nového, zadejte do GPS „Livigno Itálie“. O pohoří Livigno, které se svou větší částí rozkládá v Itálii a jehož kousíček patří i Švýcarům, jste možná doposud neslyšela. Není divu, vždyť ještě relativně nedávno platilo za nejzastrčenější kouty a do středu zájmu se dostalo až po mohutné výstavbě lanovek, hotelů a infrastruktury. Lyžaři a ostatní milovníků zimních sportů a skialpinismu ho momentálně považují za jedno z nejlepších italských lyžařských center a nedají na něj dopustit.

Podmínky pro lyžaře všech kategorií

Vzhledem ke 115 kilometrů sjezdovek rozkládajících se na jižním svahu Carosello a severním svahu Mottolino je zde dostatek místa pro všechny zájemce o perfektní lyžování. Livigno nabízí spoustu sjezdovek pro úplné začátečníky (tedy i děti) až po náročné trati pro milovníky adrenalinu. Nechybí ani U-rampa a 40 km upravených tratí pro běžkaře. Středobodem oblasti Livigno je stejnojmenné městečko, ve kterém se můžete ubytovat, nakoupit a odreagovat po náročném dni na svahu. A nezapomeňte ani na procházku v nedalekých národních parcích Engadina a Stelvio, které jsou známé svými unikátními přírodními úkazy. Spojíte-li první lyžování vašich dětí s dovolenou v Livigno, nebudete litovat! Městečko Livigno

Publikováno: 21. 11. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: děti a lyžování | Livigno Itálie | lyžování Livigno