Přírodní kosmetika v péči o děti

Konvenční dětská kosmetika je mnohdy velmi lákavá obalem. Její složení ale často není zrovna takové, jaké byste očekávali. Respektive může být pro citlivou dětskou pokožku až překvapivě nevhodné. Obzvláště, pokud vaše mládě trápí ekzémy nebo jiné kožní potíže.

Přírodní kosmetika pro jemné mytí vašich nejmenších

Každodenní hygiena vašeho děťátka může být velmi příjemnou záležitostí nejen pro vás, ale také pro něj. O spokojené miminko tady přece jde nejvíce. Přírodní kosmetika pro děti vás překvapí nejen hezkými vůněmi, ale také celkovou účinností. Teplá koupel před spaním nemusí být plná bublinek, stačí do ní přidat trochu dětského koupelového oleje, třeba s vůní mandarinky (zn. Nobilis Tilia) nebo levandule (zn. Eoné). Tyto krásné vůně připraví děti ke klidnému a spokojenému spánku. Po koupeli můžete miminko nebo menší dítě ošetřit některou z příjemných květových vod, jako třeba tou s růží, heřmánkem nebo levandulí (zn. Purity Vision, Kvitok). Hydroláty (koncentrované květové vody) jsou výbornou pomůckou dětské aromaterapie. Jsou velmi dobře snášeny a poslouží nejen jako podpůrný prostředek pro klid děťátka, ale také pro ošetření pokožky při přebalování.

Skvělé koupelové oleje pro děti najdete třeba u značky Nobilis Tilia nebo Eoné.

Šetrný přírodní šampon pro dětské vlásky

Mytí dětských vlásků bývá oříšek. Přírodní kosmetika pro děti nabízí šetrnou péči bez kompromisů. Jemně odstraní vše, co odstranit má, pomůže dětem si oblíbit nevtíravé vůně, je šetrná k pokožce a navíc si ušetříte slzy, protože nedráždí oči. Přírodní šampony pro děti neobsahují parabeny, silikony, syntetické parfemace ani barviva. Jsou postaveny na mycí síle přírodních aktivních látek, které účinně ošetří i tu nejjemnější dětskou pokožku. Esenciální oleje dodají krásnou vůni a vaše ratolest se bude na každé další mytí vlasů doopravdy těšit. Sáhněte např. po šamponech od značky Urtekram či Attitude.

Nobilis Tilia pro klidné noci bez kolik

Boj s dětskými kolikami je noční můrou snad každého rodiče. Naštěstí je tady aromaterapie, která poskytuje velmi dobrou pomoc při zažívacím nepohodlí vašeho děťátka. Stačí pár kapek Amálky, masážního oleje na bolavé bříško od Nobilis Tilia. Za jeho jemnou silou stojí esenciální oleje z majoránky, fenyklu a heřmánku římského. Masážní olej na bolavé bříško pomůže nastolit pohodlné zažívání dítěte, a zároveň mu pomůže klidněji usnout. Jemná masáž bříška je dětem navíc opravdu příjemná. Aplikace masážního oleje dvakrát denně přináší velmi dobré výsledky všem maminkám a tatínkům, kteří chtějí předcházet bolavým bříškům svých ratolestí.

Bezpečné opalování

S přicházejícími teplými dny řeší rodiče také ochranu dětí před příliš silným sluncem. Spálená dětská pokožka totiž není vůbec nic příjemného. Vybrat správné mléko na opalování pro děti může být také oříšek. Konvenční opalovací bývají problematická kvůli použitým UV filtrům, které jsou v posledních letech opravdu hodně řešeny ve všech směrech. Přírodní kosmetika nabízí kvalitní opalovací produkty, obsahující minerální filtry (pocházející z přírodních minerálů) jako oxid zinečnatý či titaničitý. Ty jsou bezpečnou variantou ochrany proti škodlivému slunečnímu záření nejen pro děti, ale také pro dospělé. Můžete je používat naprosto bez obav, jsou účinné a efektivně ochrání pokožku před nepříznivými UV paprsky na zahradě i dovolené. Výborné přírodní opalovací krémy najdete např. u značek Butterbean nebo Nobilis Tilia.

Opalovací mléka Nobilis Tilia obsahují minerální filtr – oxid titaničitý.

Přírodní péče o dětské zoubky

Také dětské zoubky si zaslouží přírodní péči. Pokud nechcete svému dítěti dávat hned ze začátku zubní pastu, zkuste přírodní zubní gel Nobilis Tilia. Obsahuje měsíček a heřmánek, jemně čistí dětské zoubky, stará se o ochranu zoubků i dásní. Nemusíte se bát toho, že by vašemu dítěti nechutnal, protože je slazený stévií. Stane se tak oblíbenou součástí každodenní zubní hygieny menších i větších dětí. Je prostě ideální pro všechny rodiče, kteří chtějí dopřát potomkům kvalitní zubní péči bez zbytečné chemie.

Skvělé výrobky pro vás i vaše nejmenší najdete na e-shopu s přírodní kosmetikou a eko drogerií NuSpring.cz.

Publikováno: 25. 05. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam