Dárek pro milovníka vína? Tipy, které se vám budou hodit nejen o Vánocích

Na Vánoce se těší snad úplně každý – a milovníci kvalitního vína ještě o něco více. Nemohou se dočkat, až se jim pod stromečkem nakupí balíčky s lahodným obsahem uvnitř. Pokud do skupiny požitkářů patříte i vy, určitě vám výběr dárku pro člověka se stejnou diagnózou nebude dělat sebemenší problém. Pro případ, že ano, vám přinášíme několik inspirativních tipů.

Dárkový poukaz jako sázka na jistotu

Pokud se v sortimentu vína nevyznáte – anebo absolutně netušíte, jaký druh vína pije dotyčná osoba, pro kterou alkoholový dárek vybíráte, neriskujte a darujte jí poukaz. Samozřejmě na částku, za niž se dá pořídit slušná lahvinka.

Archivní víno

Když je víno označeno přízviskem „archivní“, obvykle si ho automaticky spojujeme s vysokou kvalitou a dlouhou historií. O jaký typ vína se však skutečně jedná? Podle platné legislativy se termínem mohou označovat vína, která se uvádí do oběhu minimálně 3 roky po roku sklizně hroznů. Jestli je dárek v podobě archivního vína dobrý nápad, musíte posoudit sami. Důležité je, aby bylo uskladněno v optimálních podmínkách – na tmavém místě se stálou teplotou 10-12 °C a optimální relativní vlhkostí 80-90 %. Kvalitní a cenově dostupná archivní vína, např. archivní víno 1976 nebo archivní víno 1980, zakoupíte online v e-shopu wineme.cz. S cenovkou, která začíná na částce kolem patnácti set korun, jde o dostupný dárek téměř pro každého.

Víno z kategorie Grand Cru Classé

Zahlédli jste lahve, na jejichž etiketách skví nápis Grand Cru Classé? Vězte, že jde o nejlepší moky z oblasti Bordeaux, která si zasloužila prestižní hodnocení. S takovým vínem si rozhodně ostudu neutrhnete.

Vlastní degustační sada

Pokud stále tápete, učiňte šalamounské rozhodnutí a namixujte do dárkové krabice několik kvalitních vín dle svého vkusu. Je nepravděpodobné, že byste se alespoň jednou lahví netrefili do chuti obdarované osoby.

Publikováno: 09. 12. 2021

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam