Být asertivní znamená umět si prosadit svůj názor. Chcete se to naučit?

Někteří lidé s tím nemají problém. Bez okolků prosadí svůj názor i bez toho, aniž by se museli uchýlit k násilí. Jednoduše jsou asertivní. Ale jak jste na tom s prosazováním svých zájmu vy? Asertivita je jedna z nejdůležitějších komunikačních dovedností, a to hned z několika důvodů. Asertivita je ekvivalentem pro prosazení vlastního názoru, ale nejen to. Lidé, kteří touto dovedností disponují, mohou rozpoznat a předejít manipulativnímu chování. V podstatě jde o jakýsi styl komunikační strategie, který se liší od pasivity i agrese. Asertivní osoba se nebojí vyslovit své myšlenky či přesvědčovat ostatní, nicméně respektuje své okolí a jejich stanoviska. Na rozdíl od pasivní osoby se ale brání agresivním útokům a nenechá sebou manipulovat.

I vy můžete být asertivní!

Vraťme se však k vám. Neschopnost asertivního jednání vám může v životě způsobit spoustu problémů. V práci se i navzdory jiným schopnostem nedostanete k vysněné pozici, v obchodním centru vám prodavač vnutí něco, co vůbec nepotřebujete... a mohli bychom pokračovat donekonečna. Však to znáte na vlastní kůži, protože každý den čelíte manipulativnímu chování. Chcete se mu naučit bránit? Přihlaste se do kurzu asertivity, který sestavili profesionálové z brněnské společnosti Motiv P. O co jde?

Proč navštěvovat kurz, když si ho můžete pustit online?

Můžete si koupit knihu, ve které autor neustále dokola přemílá jednu a tu samou myšlenku. Virtuální kurz je mnohem praktičtější, protože neobsahuje žádnou „vatu“, můžete si ho pustit kdykoliv a dozvíte se v něm pouze podstatné věci. Délka kurzu je 54 minut, během kterých vás bude provázet Aleš Slanina. Naučíte se, co je to asertivní a zpětná vazba, jaké jsou charakteristiky asertivity, jak využívat svá asertivní práva či jak se bránit proti manipulaci. Ukázku kurzu najdete na webových stránkách www.motivp.com.

Publikováno: 23. 12. 2014

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: jak být asertivní | kurz asertivita