Dřevěný plot je vhodný po estetické i praktické stránce

Dřevěný plot představuje cenově přijatelnou a ekologickou volbu pro majitelé rodinných domů, ale třeba i různých společností. Snadno se instaluje, navíc si můžete vybrat z pestré škály stylů. V neposlední řadě vás nadchne dlouhá životnost. V následujících řádcích vám prozradíme hned sedm výhod dřevěného plotu.

Styl

Ať už preferujete elegantní provedení, nebo spíše rustikální, dřevěné ploty jsou ideální volbou, protože jsou univerzální. Klasické pletivo je vhodné pro ohraničení velkého prostoru, nicméně dřevo je způsob, jak ochránit soukromí i majetek před zvídavými pohledy kolemjdoucích. Pokud zvolíte dostatečnou výšku, dřevěný plot potom funguje i jako bezpečnostní prvek.

Montáž

Jelikož je instalace dřevěného plotu jednoduchá, nemusíte se obávat neustálého narušování vašeho domu či podniku. Dřevěný plot je postavený rychle, takže se můžete během několika dnů těšit z nového vzhledu.

Přizpůsobení na míru

Dřevěné ploty se vyznačují i flexibilitou, tedy uzpůsobují se na míru konkrétnímu zákazníkovi. Sami si zvolíte výšku plotu, šířku brány i další doplňky, jako jsou dřevěné truhlíky na květiny. Jestliže v průběhu let budete chtít změnit vzhled oplocení, není to problém, stačí použít jiný nátěr, případně zvolit moření. Dřevo je pak i odolné vůči hnilobě a jeho občasné natření může pomoci minimalizovat poškození slunečním UV zářením.

Ohleduplnost k životnímu prostředí

Ať už vás lákají dřevěné zástěny, nebo ploty, vždy si můžete být jisti ekologičností. Dřevo je totiž přírodní materiál, který se ošetřuje ekologicky šetrnými stabilizátory i konzervačními látkami, jež chrání před bobtnáním a poškozením termity. Pokud hledáte dodavatele dřevěných plotů, podívejte se na stránky Pergola-drevena.cz, kde můžete odeslat i nezávaznou poptávku.

Publikováno: 26. 09. 2022

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam