Zásady bezpečného skákání na trampolíně

Jak děti přimět, aby trávily více času pohybem a méně sledováním televize a hraním videoher? Jednoduchá rada zní – pořiďte jim trampolínu. Jedinečný herní a cvičební prvek zabaví dítka třeba na celé odpoledne. Dejte si však pozor na to, aby dodržovaly zásady bezpečnosti. V prvé řadě jde o nepřetržitý dohled dospělé osoby. Děti nesmíte nechat na na trampolíny bez dohledu.

Trampolína není babysitter

Jakmile dítka trampolínu spatří, okamžitě se do ní zamilují. Určitě je nebudete muset ke skákání přemlouvat, ale nepodlehněte nutkání nechat je jen tak bez dozoru nebo hlídání starším sourozencem. Někteří rodiče význam své přítomnosti během dětského dovádění podceňují a zbytečně tak zvyšují riziko, že se děti zraní.

Výrobce má vždycky pravdu

V manuálu najdete informace ohledně maximální nosnosti a počtu lidí, kteří mohou být na skákací ploše současně. Limity nepřekračujte, a to nejen kvůli nosnosti. Čím více dětí na trampolíně je, tím je i větší šance zranění. Dohlédněte na to, aby společně skákaly děti podobné věkové a váhové kategorie. Náctiletý puberťák by mohl dítě předškolního věku zbytečně ohrozit.

Na trampolínu jídlo nepatří

Trampolína je určena ke skákání. Ostatní činnosti jsou naprosto nežádoucí. Nepatří na ni jídlo, pití ani žvýkačky – kousky jídla by mohly dětem zaskočit

Bezpečná trampolína má ochrannou síť a další důležité prvky

Klíčový je již výběr samotné trampolíny. Samozřejmostí by měla být trampolína s ochrannou sítí – ta zabrání, aby děti vyskočily mimo skákací plochu. Dalším žádoucím prvkem je kryt pružin na trampolínu. Veškeré příslušenství lze dokoupit i dodatečně. Průběžně kontrolujte technický stav trampolíny a obměňujte opotřebované díly. Předejdete tak zbytečným nehodám, které by mohly nastat v přímé souvislosti s opotřebovanými díly. Náhradní díly na trampolíny jsou běžně dostupné u specializovaných prodejců.

Publikováno: 06. 09. 2016

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: jak vybrat trampolínu | trampolína pro děti