Zajímají vás nové trendy v interiérovém designu?

Toužíte po moderním bydlení a doslova hltáte poslední designové vychytávky? Anebo jste již nějakou dobu neudělali žádnou významnější změnu a rádi byste to napravili? Bytový návrháři a designéři přichází rok co rok s novými nápady a my vám prozradíme, jak to vypadá s aktuálními trendy. Současný nábytek musí splňovat hned několik kritérií. Musí být vizuálně přitažlivý, praktický a kvalitní. V poslední době je kladen stále větší důraz na funkčnost. Pro nepraktický nábytek už zkrátka není místo.

Variabilní nábytek se hned tak neokouká

Dynamika trendů se většinou nejvíce dotýká obývacích pokojů. I v těch je nyní důležitá funkčnost a navíc variabilita. Již dávno neplatí, že nábytek musí zůstat na jednom místě, což se v praxi projevuje na nabídce obývacích stěn. Doby, kdy vypadaly jako rozměrné monstrum, jsou dávno pryč. Současná obývací stěna je vzdušná, lehká a skládá se z množství prvků, jejichž umístění lze průběžně měnit dle libosti. Variabilita přináší velkou výhodu. Jakmile vás vzhled obývacího pokoje omrzí, přestavíte nábytek a bude zase jako nový.

Jak vypadá moderní sedací souprava?

Průběžně se mění i požadavky na sedací soupravy. Lidé vyžadují více úložných prostorů a možnost rozložení na kvalitní postel. K dalšímu znakům moderní pohovky patří omyvatelný potah a nastavitelné opěrky.

Ložnici nezanedbávejte, trávíte v ní až příliš mnoho času

V ložnicích nyní hrají prim světlé barvy a důraz na příjemné prostředí. Toho lze dosáhnout optimálním množstvím přirozeného světla a vhodně zvolenými barevnými tóny. Vzhledem k tomu, že člověk tráví spánkem průměrně třetinu života, by ložnice neměla být opomíjena.

Nepřeberné množství inspirace

Ani tisíce slov vás neinspirují tak jako fotografie interiérů, které najdete na Biano.cz. Stačí si vybrat kategorii a ponořit se do desítek tisíc fotek z dílen českých návrhářů. A pokud se vám některý z produktů zalíbí, proklikáte se za ním přímo k prodejci.

Publikováno: 17. 06. 2016

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: trendy bydlení