Investiční zlato: Rozumný způsob, jak spořit dětem

Vychovávat děti znamená mít velkou zodpovědnost. Musíme jim dávat lásku, soustavně o ně pečovat, dbát na uspokojení jejich potřeb a myslet na jejich budoucnost. Každý zodpovědný rodič si proto zcela přirozeně klade otázku, jak svým potomkům usnadní vstup do života. Správnou cestou je pravidelné spoření. Kromě toho stavebního existují i další možnosti – termínovaný vklad nebo třeba podílové fondy. Míra zhodnocení však nemusí být tak vysoká, aby se dokázala efektivně vypořádat s inflací. Naštěstí je zde zlato, drahý kov, na který nedáme dopustit tisíce let.

Hodnota, která roste

Zřejmě nejčastějším důvodem neutuchající popularity zlata jakožto investičního nástroje je fakt, že z historického hlediska dobře chrání finanční prostředky před inflací. Stačí se ohlédnout do minulosti a podívat se na graf znázorňující vývoj jeho ceny – navzdory výkyvům, které nejsou příliš velké a časté, má zlato poměrně rychle rostoucí tendenci k růstu. V průběhu inflace sice rostou životní náklady, ale cena drahého kovu obvykle stoupá.

Diverzifikace portfolia

Sázet vše na jedinou kartu se nevyplácí. Zkušení investoři jsou si vědomi, že optimální investiční portfolio zahrnuje nástroje, jejichž ceny reagují na vývoj trhu opačně. Investiční zlato stoupá na ceně ve chvíli, kdy padají akcie.

Skvělá dostupnost

Kdo chce investovat do zlata v podobě slitků nebo mincí, nemusí kvůli tomu zakládat účet u brokerské firmy. Zlato si lze jednoduše zakoupit v e-shopu nebo v kamenné prodejně. Dobrou volbou je jeden z předních hráčů na českém trhu, společnost Pražská mincovna a.s., která provozuje internetový obchod i prodejnu v Obecním domě v Praze. Specialisté, již se v oboru pohybují od roku 2003, vám s výběrem ochotně poradí a nasměrují vás na vhodné investiční nástroje. Dobrá zpráva je, že můžete začít s málem – zlaté slitky a mince lze nakupovat i za částky řádově v tisících.

Publikováno: 27. 05. 2021

Kategorie: Lifestyle | Finance

Autor: Adam