Vytvořte svému miminku originální výbavičku

Radostná novinka - určitě to znáte. Při zjištění, že čekáte miminko, se začnete koukat po výbavičce. Kombinace pro holčičky, chlapečky, popřípadě neutrální pro ty, kteří se chtějí nechat překvapit. Ve chvíli, kdy zjistíte pohlaví vytouženého miminka, už je volba barev jasná. Ovšem narážíte na stále se opakující motivy zvířátek, jemné barvy, stejné kombinace a ve finále zjistíte, že Vám vlastně nevyhovuje ani použitý materiál.

Co vše se dá doma ušít?

Pokud je zručnost jednou z Vašich předností, můžete si ušít kompletní výbavu pro miminko. Pokud však máte ze šití strach, můžete začít s jednoduchým povlečením, nebo povlakem na kojící polštář. Dále můžete pokračovat přes trochu složitější prvky, jako jsou prošívané zavinovačky, mantinely, nebo kapsáře. A později se propracovat až k dekoračním polštářkům, mašlím, nebo prvním plyšákům Vašeho miminka.

Jaké šicí stroje použít?

Pro povlečení je vhodné použít overlock, sešije Vám k sobě 2 látky a ořízne okraje, jeho další využití najdete také k výrobě látkových plen, nebo dek. Toužíte-li však po opravdu originálním designu, určitě využijete řezací plotr. Jeho velkou výhodou je, že si díky skeneru můžete vytvořit svůj vlastní motiv. Pokud budete chtít být opravdu kreativní a vytvořit Vašemu miminku třeba komplet na cestu z porodnice, budete potřebovat coverlock, se kterým dokážete vytvořit krásné a originální kousky. Nejen na jemné výšivky, kterými můžete ozdobit výše zmíněný komplet na cestu z porodnice, využijete šicí stroj. Dokážete s ním také vyšít dětem veselé obrázky na povlaky na polštářky, nebo jejich monogram, na označení jejich oblečení.

Výběr látek

Najděte si prodejce s látkami, který na ně má atest pro děti do tří let. Látky najdete v různých metrážích, ale je důležité soustředit se především na gramáž bavlny na m2. Čím vyšší gramáž, tím větší kvalita látky a tím déle Vám vydrží. Při využívání také oceníte jejich snadnou údržbu.

Publikováno: 14. 06. 2020

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam