Proč skákat přes švihadlo? Výhody, které přesvědčí každého!

Skákání přes švihadlo je velmi přínosné pro tzv. kardiovaskulární vytrvalost, ale i pro zdraví jako celek. Jedná se o úžasnou forma kardio cvičení, a protože umožňuje přidat odpor, dá se ním počítat i pro silový trénink. Pokud vám stále nejde do hlavy, v čem je švihadlo tak skvělé, přečtěte si hlavní výhody skákání a pusťte se do toho – můžete téměř kdekoli a kdykoli.

Zlepšíte svou vytrvalost a odolnost

Skákání přes švihadla vyžaduje soustředění a vytrvalost, kdy se udržuje pohyb celého těla s důrazem na práci nohou v pravidelném rytmu, aniž bylo nutné dělat brzy přestávku a pomůcku odložit. Během skákání přes švihadlo se aktivují téměř všechny svaly v těle, což pomáhá rychle zvyšovat tepovou frekvenci, dokonce výrazně rychleji než u mnoha jiných cvičení. A právě zvýšená tepová frekvence po delší dobu pomáhá tělu budovat kardiovaskulární vytrvalost.

Vysoce efektivní tréning vám spolkne minimum času

Největšího přínosu skákání přes švihadlo snadno dosáhnete pomocí krátkého a rychlého tréninku HIIT (vysoce intenzivní svalový trénink), který je ideální, když vás tlačí čas a potřebujete maximální intenzitu, abyste z tréninku vytěžili maximum. Pokud máte málo času, bude pro vás trénink HIIT se švihadlem jasnou volbou. Během pouhých 15 minut dostanete svou tepovou frekvenci během aktivních chvil do rozmezí 70 až 90 % maximální tepové frekvence a během chvil odpočinku do rozmezí 60 až 65 %. A když se vaše tepová frekvence zvýší, téměř jistě se vám podaří zlepšit kondici a dosáhnout lepších výkonů bez ohledu na to, jak dlouho se věnujete cvičení jako celku.

Spálíte spoustu kalorií (a zhubnete)

Stačí cvičit pouze 15 minut denně a spálí se cca 200-300 kalorií. Jedno kilo tuku odpovídá asi 3500 kaloriím, takže každodenním skákáním zhubnete kilo za pouhých 12 dní. Patnáct minut je malá oběť pro tak dramatické výsledky. Pokud doma švihadlo nemáte, objednejte si ho online. Podpořte českého výrobce kvalitních pomůcek Delana.cz, v jehož nabídce najdete také lana na šplh, rohože a rohožky a síťové tašky.

Publikováno: 23. 09. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam