Plenková dermatitida u dětí a seniorů

S příchodem miminka se mnoho žen snaží přečíst mnoho knih nebo článků, které radí s výchovou nebo péčí o děti. Existují věci a přístupy, které se liší a můžeme si mezi nimi vybírat. Stejné je to s plenami. Ženy se mohou rozhodnout, zda pro miminko vyberou látkové pleny nebo jednorázové, pravidlem však je, že pokud se chceme vyvarovat plenkové dermatitidy, měli bychom pokožce zajistit dostatečnou prodyšnost. Plenková dermatitida se nemusí týkat jen miminek, ale také seniorů a všech ostatních, kteří jsou z jakéhokoliv důvodu nuceni nosit pleny. Jak se o pokožku pod plenou starat, tak aby nás plenková dermatitida u dětí, seniorů a ostatních nepotkala a my se s ní nemuseli potýkat?

Co je plenková dermatitida?

Nejprve si řekneme, že plenková dermatitida je, laicky řečeno zánět kůže, který je vyvolaný podrážděním pokožky tělními tekutinami a to močí nebo výkaly. Ty obsahují látky, které pokud jsou dlouho ve vlhkém prostředí, zapaří se. Vznikají bakterie, které dráždí kůži a důsledkem toho vznikají červené skvrny, které jsou bolavé, pálí a nejsou příjemné na dotek.

Plenkové dermatitidě lze předejít

Abychom pokožku pod plenami dokázali ochránit před vznikem plenkové dermatitidy, je vhodné používat krém proti opruzeninám. Je vyroben a vyvinut tak, aby na pokožce vytvořil ochranný štít, který napomáhá zabránit bakteriím v jejich styku s pokožkou. Tento krém zároveň hydratuje pokožku. Krém proti opruzeninám Dermaguard je určen jako prevence pro dospělé a děti od 6 měsíců. Dále je potřebné, abychom pokožce zajistili dostatečnou prodyšnost a vždy dbali na to, aby byla plena nasazena a zapnuta správně. I když většina plen dostupných na trhu slibuje vysokou prodyšnost, je doporučováno pleny měnit několikrát za den.

Kromě plenkové dermatitidy jsou známy také opruzeniny v tříslech, v oblasti konečníku nebo pod prsy. I těm lze předcházet  použitím krému Dermaguard.

Publikováno: 26. 05. 2022

Kategorie: Děti