Vybíráte náušnice? Řiďte se tvarem a barvou svého obličeje!

První skupina žen vnímá podzim jako období, které je z hlediska oblékání méně nápadité. Dámy z druhé skupiny již dávno pochopily, že během podzimních měsíců mohou dát o to více vyniknout krásným šperkům. Proto byste neměla příliš dlouho otálet – udělejte si radost novými náušnicemi a umocněte celkový dojem ze svého trendy outfitu. Při výběru se však řiďte následujícími pravidly: osobní vkus je jistě veledůležitým kritériem, ovšem roli hrají také barevný tón pleti a tvar obličeje. Jak vybrat a nepřebrat?

Náušnice podle barevného odstínu pokožky

Ženám se světlejší pletí sedí náušnice z bílého zlata a stříbra. Žluté zlato a výraznější barvy mnohem lépe vyniknou na olivové pleti. Samozřejmě nejde pouze o barvu pleti, kterou je navíc možné změnit vhodně zvoleným líčením. Přihlédněte také ke stylu oblékání a barvě vlasů – náušnice by měly ladit a nikoliv působit jako „pěst na oko“. A co je ještě důležitější? Tvar obličeje. Ženě s oválným obličejem sluší úplně jiný typ náušnic než ženě s kulatější tváří.

Jaké náušnice pro kulatý obličej?

Ženy s kulatým obličejem by měly nosit kousky, které tvář opticky prodlužují – tedy libovolné visací náušnice, ale také šperky ve tvaru trojúhelníků, čtverců a obdélníků. Skvělou volbou jsou větší visací náušnice s kamínkem. Vhodné naopak nejsou velké kruhy (ty obličej opticky zakulacují) ani drobnější náušnice.

Jaké náušnice pro obličej trojúhelníkového tvaru?

Pokud jste se narodila s tváří trojúhelníkového tvaru, můžete si gratulovat – k vašemu obličeji se hodí zřejmě nejvíce variant. Ať už si pořídíte kruhové, kapkové, oválné či pyramidové náušnice, na kráse vám ubírat nebudou. Pro dámy s kratšími vlasy jsou ideální menší tvary. Čemu byste se však měla přeci jen vyhnout, jsou fádní a nevýrazné kousky.

Jaké náušnice pro hranatý obličej?

Ostřejším rysům příliš nesluší mohutnější šperky. Mnohem lepší jsou náušnice, které obličej zjemní. Pořiďte si kousky s kruhovými či oblými tvary, vyhněte se těm geometrickým.

Jaké náušnice pro obličej pro oválnou tvář?

Majitelky oválné tváře vypadají skvěle v náušnicích s oblými tvary. Do této skupiny patří slzy, cvočky, spirálky a ovály. Za pozornost stojí také menší kousky se zirkony, perlami či brilianty. Na druhé straně barikády najdete visací náušnice – šperky přesahující hranu tváře obličej ještě více opticky prodlužují.

Kde se po náušnicích poohlédnout?

Jak vybrat náušnice podle tvaru obličeje již víte. Ale kde najdete stylové kousky v klasických i trendy variacích? Chcete-li mít jistotu, že daný šperk neuvidíte na každé druhé ženě, kterou potkáte, vsaďte na Tous Česko. Značka luxusních šperků má tradici od roku 1920 a těší se velké popularitě na celém světě. Nedají na ni dopustit ani známé osobnosti – tak proč byste nemohla udělat radost i vy?

Publikováno: 14. 12. 2018

Kategorie: Lifestyle | Móda

Autor: Adam

Tagy: náušnice podle barvy pleti | náušnice podle tvaru obličeje