Šperky z chirurgické oceli vám ostudu neudělají - v mnohém předčí i drahé kovy

Chcete si udělat radost pěkným šperkem, ale nemůžete si dovolit ozdoby z drahých kovů? Nedělejte kompromisy a vyvarujte se „cetkám“ z nekvalitních materiálů – vsaďte na chirurgickou ocel, která v posledních letech zažívá opravdový boom. Prozradíme vám, co od ní můžete čekat.

Přívlastek „chirurgická“ je v souvislosti se šperky mírně závádějící, ale jde o pozůstatek z dob, kdy se z ní vyráběly pouze lékařské nástroje a implantáty. Nejkvalitnější chirurgická ocel, ze které se ozdoby vyrábí, nese označení 316L a jde o ocel, která je nejodolnější vůči oxidaci ze všech tří set typů ocelí. Mezi hlavní devizy špičkového materiálu patří barevná stálost, vysoká pevnost a hypoalergenost. A právě díky těmto vlastnostem si ji výrobci šperků velmi cení a nedají na ni dopustit.

Šperky z chirurgické oceli nepodléhají korozi, UV záření a mají stále stejnou barvu. Neohýbají se a ani jinak nemění tvar a protože se z nich neuvolňují žádné niklové soli, mohou je nosit také alergici. Za svůj atraktivní vzhled vděčí moderní technologii elektromagnetického leštění (PVD), prostřednictvím které jsou z povrchu odstraněny všechny nerovnosti, včetně těch mikroskopických. Povrch šperků je proto vysoce lesklý a dokonale hladký.

Ocelové šperky mohou směle konkurovat i mnohem dražším kovům a rozhodně se nemusíte bát, že si s nimi utrhnete ostudu. Můžete je nosit prakticky všude – do školy i na společenskou akci a vždy se můžete spolehnout, že díky nim sklidíte úspěch.

Nechcete-li naletět podvodníkům, kteří nabízí nekvalitní a předražené šperky, nakupujte jen u prověřených prodejců. Širokou nabídku šperků z chirurgické oceli najdete v e-shopu e-cikcak.cz, kde na vás čekají i opravdu exkluzivní kousky s komponenty Swarovski.

Publikováno: 11. 07. 2013

Kategorie: Ostatní

Autor: Adam

Tagy: chirurgická ocel | šperky z chirurgické oceli | výhody chirurgické oceli