Zelené potraviny - nejsou "zázračné" a přesto fungují

Ne nadarmo se říká, že zdraví je to nejdůležitější, co máme. Pokud vám to vaše není lhostejné a s otevřenou náručí vítáte každou radu, jak zlepšit stav svého organismu, máme pro vás dobrou zprávu. Zvyšování obranyschopnosti těla a s ním související zvyšování kvality života totiž nemusí být komplikované. Stačí, když mu dodáte to, co mu nejvíce schází...

Co jsou to zelené potraviny?

Jedním ze způsobů, jak přecházet mnoha nemocem a zlepšit imunitu, je pravidelná konzumace takzvaných zelených potravin. Možná jste už o nich slyšeli, ale nedokážete si pod nimi představit nic konkrétního. V žádném případě se nejedná o léky, ale ani doplňky stravy nebo klasické potraviny. Stojí někde na pomezí a často jsou označovány jako harmonizátory tělesných procesů. Proč jsou ale tak populární, když nefungují jako lék na konkrétní zdravotní komplikace? V zelených potravinách nejsou obsaženy žádné zázračné látky, ale naopak ty, které naše tělo potřebuje, ale nedostává se mu jich v dostatečném množství. Mezi nejznámější zástupce zelených potravin patří mladý ječmen s vysokým obsahem enzymů a antioxidantů a řasa Chlorella Pyrenoidoza s vysokým obsahem vlákniny. Obě zelené potraviny kromě jiného přispívají k obnově střevní mikroflóry a detoxikaci organismu. Starají se o to, aby organismus fungoval mnohem efektivněji a jsou opakem takzvaných prázdných kalorií.

Na zdraví nemá vliv pouze prostředí a zdravotní péče, ale především dostatek důležitých látek

Možná jste doposud zastávali názor, že původcem špatného zdravotního stavu jsou především vnější vlivy a nekvalitní zdravotní péče, ale ve skutečnosti dochází ke vzniku většiny nemocí kvůli celkové toxicitě organismu a nutričnímu deficitu. A právě těmto negativům můžete přecházet pravidelnou konzumací zelených potravin s obsahem důležitých látek, které nebyly tepelně a chemicky znehodnoceny. Mladý ječmen a řasa chlorella neobsahují žádné z nežádoucích látek jako jsou umělá barviva, ochudovadla, stabilizátory nebo lepek a zastupují tak čistou přírodu. Nehrají si na všelék, který vás zbaví zdravotních problémů, ale přispávají k harmonizaci organismu a tedy i zmíněnému kvalitnějšímu životu.