Sedací vaky zaplavují české domácnosti. Pořiďte si taky (aspoň) jeden!

Málokterý sedací nábytek udělal v českých domácnostech takové pozdvižení jako sedací vak. Popularita tohoto jedinečného kousku strmě stoupá a nezdá se, že by šlo o pouhý módní výstřelek. Obliba je totiž na místě – umožňuje naprosto komfortní sezení a vypadá neotřele. Ať už si ho pořídíte do obývacího pokoje, nebo dětem do pokojíčku, bude vám dělat radost. Ale na co si dát pozor při výběru? Vzhledem k obrovskému množství výrobků různého původu vám jistě přijde vhod několik praktických tipů.

Záleží na tom, co je uvnitř

Nesuď knihu podle obalu. Znáte to? O sortimentu sedacích vaků to platí zrovna tak. Ačkoliv si budete chtít vybrat na základě designu, měli byste se v prvé řadě zaměřit na to, co je uvnitř. Vzhled sedacího pytel je samozřejmě podstatný – nechcete přece, aby působil jako pěst na oko , ale náplň je zkrátka mnohem důležitější. Výrobkům naplněným polystyrenovou drtí se raději vyhněte a pořiďte si sedací vak naplněný polystyrenovými kuličkami. Nevýhody polystyrenové drti spočívají v rychlém slehnutí a nepříjemném prášení, což nemá příliš pozitivní vliv na zdraví. Na to si dejte pozor především v případě, že sháníte sedací pytle pro děti. Roli samozřejmě hraje také hustota a velikost kuliček. Platí, že čím je jich více, tím déle vak vydrží a neslehne se. Ale i kdyby se tak za čas přeci jen stalo, můžete pytel znovu naplnit běžně dostupnými náhradními kuličkami.

Malý, nebo velký?

Při výběru logicky zohledněte také způsob využití, se kterým úzce souvisí velikost. Větší sedací vaky nahradí křeslo, menší zase taburet. Dětské sedací vaky by měly být dostatečně velké, aby na nich dítka nemusela balancovat a mohla si v klidu hrát. A co se týče ceny, nemusí být směrodatná. Někteří prodejci nabízí drahé vaky za několik tisíc korun kvalitativně srovnatelné se zbožím, které jinde seženete výrazně levněji. Zkuste to třeba na www.dona-shop.cz – v nabídce najdete oblíbený fotbalový míč i jiné typy vaků.

Publikováno: 10. 11. 2017

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: sedací pytle pro děti | sedací vaky pro děti