Pro prvňáčka aktovka, pro studenta batoh. Jak správně vybrat?

Školní rok začal teprve před pár dny a možná jste se stále nerozhoupali k nákupu brašny pro svého školáka. Anebo vás velká událost čeká až napřesrok, ale již nyní čerpáte základní informace? Tak jako tak pokračujte ve čtení. Prozradíme vám vše podstatné, co byste měli vědět o výběru školní aktovky či batohu.

Hlavní kritéria výběru školní aktovky a batohu

Bez ohledu na to, zda je ve vašem hledáčku školní aktovka pro prvňáčka, nebo školní batoh pro druhý stupeň, vyberte co nejlehčí model. Důraz na nízkou hmotnost je důležitý především u menších dětí, jejichž páteř snáší větší zátěž mnohem hůře. Nechcete-li svému dítěti zadělat na vážné problémy, rozhodně hmotnostní kritérium nepodceňujte. Neméně důležité jsou kompaktní rozměry a praktičnost vnitřního uspořádání. Určitě není dobré, když aktovka či batoh působí příliš mohutně. Obojí by by naopak mělo na zádech školáka dobře sedět.

V čem je pro prvňáčka výhodnější aktovka?

Aktovka se od batohu liší tvarem, a především počtem komor. Má pouze jednu, která je rozdělená na více přihrádek. Novopečený školák se díky tomu rychleji zorientuje a neztrácí čas hledáním věcí. Díky pevnější konstrukci navíc samostatně stojí a nehrozí, že se převrátí a vysype se. Studentský batoh je zase lepším řešením pro větší děti, které vyžadují modernější vzhled, více komor a zapínání na zip. Rozdílů by se jistě našlo více, nicméně některé aktovky dnes přejímají prvky batohu a naopak. Soustřeďte se proto raději na konkrétní modely a jejich vlastnosti.

Seznamte se s novinkami značky Stil

Pokud jde o kvalitu a atraktivní design, musí přijít řeč na aktovky a školní batohy značky Stil. Aktovky určené pro žáky prvního stupně mají anatomické tvarování a unikátní systém umožňující přenastavení tašky v momentě, kdy dítko o něco povyroste. Jsou lehké jako pírko, mají mnoho kapes a díky voděodolnému dnu se nestane malér, ani když je školák odloží do kaluže. Za pozornost však stojí také školní batohy pro 2. stupeň. I ty vypadají skvěle a do puntíku respektují vkus odrostlejších školáků. Prohlédnout (a zakoupit) si je můžete na www.stil.cz.

Publikováno: 05. 09. 2019

Kategorie: Lifestyle | Ostatní

Autor: Adam