Nenechte se napálit falešnou nabídkou práce a najděte si brigádu, se kterou budete spokojení

Během rodičovské dovolené zažívá rodinný rozpočet výrazné změny. Příjmy rodiny se většinou razantně sníží a je třeba začít šetřit tam, kde nás to předtím ani nenapadlo. Navíc přibývá další významná položka – dítě. I to spolyká nemálo finančních prostředků a to především zpočátku. Většina maminek se proto poohlíží po přivýdělku, kterým by do rodinné kasy přispěly a nemusely se spoléhat pouze na směšný státní příspěvek. Dost možná jste v podobné situaci také vy, ale netušíte, kde se po šikovné brigádě poohlédnout. Abychom vám trochu pomohli, rozhodli jsme se dát dohromady několik tipů, které vám s hledání brigády výrazně usnadní.

Poplatky předem? Ruce pryč!

Na internetu koluje obrovské množství inzerátů, které maminkám nabízí snadný přivýdělek z domova. Což o to, i takové brigády se samozřejmě dají najít, a to zejména nyní, kdy se stále více zaměstnavatelů přiklání k takzvaným home office. Solidní jednání však odchází stranou v momentě, když po vás potencionální zaměstnavatel začne vyžadovat peníze předem. Jde o předem promyšlený podvod, který má jediný účel – obrat zoufalé zájemce o snadný přivýdělek o několik stokorun. Narazíte-li na takovýto pochybný inzerát, dejte od něj ruce pryč.

Nabídka práce z domova skutečně existuje

Lámete-li si hlavu nad tím, zda se mezi stovkami podvodných inzerátů skutečně někde neschovává solidní nabídka práce z domova, můžete být klidní. Jak jsme již zmínili, i pro některé zaměstnavatele je tento poněkud neobvyklý (pozor – v západních zemích však naprosto běžný) pracovní poměr velmi výhodný. Většinou jde o kompletaci reklamních předmětů a další činnosti, které lze provádět bez speciálních pomůcek. Dalším stupněm jsou kvalifikované práce jako jazykové překlady, korektury či redaktorská činnost. V případě těchto prací se ovšem neobejdete bez znalosti cizích jazyků, případně dalších speciálních dovedností. Můžete však čekat podstatně vyšší ohodnocení než v případě manuálních činností.

Rodičovská končí...a co teď?

Pokud se vaše rodičovská dovolená chýlí ke konci a nechcete se vrátit k poslednímu zaměstnavateli, dostanete se do poněkud složitější situace. Mnoho maminek omezuje pracovní doba a hledají práci, do které mohou docházet pouze na určité směny. Média nás sice pravidelně masírují zprávami o katastrofálním stavu pracovního trhu, ale ve skutečnosti je situace poměrně slušná. Pracovních nabídek s adekvátním ohodnocením je dostatek – musíte však vědět, kde se po nich poohlédnout. Díky internetu je hledání práce mnohem rychlejší a efektivnější a byla by proto škoda tento moderní nástroj nevyužít. Specializovaných webů s nabídkou pracovních pozic je poměrně dost, ale na spoustě z nich najdete staré a neaktuální nabídky. Jděte proto najisto a zaměřte se na známý portál projobs.cz. Právě zde na vás čekají tisíce nabídek, jejichž počet se neustále zvyšuje. Zdaleka největší výhoda však tkví v promyšleném systému, díky kterému najdete práci mnohem rychleji než kdekoliv jinde. Stačí se registrovat a automaticky vám budou chodit adekvátní nabídky, na které můžete reagovat. Velmi příjemné je i samotné vyhledávání, které lze filtrovat podle typu pracovní pozice nebo regionu. Například zde (http://www.projobs.cz/kraj-stredocesky-kraj) najdete nabídku práce pro středočeský kraj. U každé nabídky najdete nejen detailní popis činnosti, ale i platové ohodnocení a požadavky ze strany zaměstnavatele. Tomu můžete poslat zprávu prostřednictvím formuláře, který najdete přímo v inzerátu. Pokud si nejste jistí, zda se na vybranou pracovní pozici hodíte, nezapomeňte si přečíst její popis ve znalostní bázi, která je rovněž součástí webu. Zde (http://www.projobs.cz/pozice-financni-ucetni) si můžete přečíst specifikaci finanční účetní, po kterých je momentálně zvýšená poptávka. Ani tím ovšem přednosti projobs.cz nekončí. Neméně zajímavé je také sekce „průměrné platy“, ve které se dozvíte, zda je vámi vybraná nabídka podprůměrná, nebo naopak vysoko nad průměrem. Pro příklad uvádíme průměrný plat pojišťovacího poradce (http://www.projobs.cz/prumerny-plat-pojistovaci-poradce-445). Ať už se poohlížíte po šikovné brigádě z domova, práci zahraniční nebo částečném pracovním úvazku ve vašem městě, s projobs.cz se vám bude lukrativní pozice hledat mnohem lépe. Přejeme hodně štěstí.