4 tipy, jak vybrat bytový textil do dětského pokoje

Potřebujete pořídit povlečení, koberec, záclony, závěsy a další bytový textil? V článku najdete čtyři praktické tipy, které vám usnadní výběr a pomohou zvolit tu nejlepší možnou variantu pro vaše dítě i peněženku.

Vzhled přesně podle přání vašich dětí

Například dětské povlečení hodně vybíráme podle toho, jak vypadá. Zvolený motiv by se měl dítěti líbit, protože to může usnadnit usínání i touhu jít dobrovolně včas spát. Před samotným nákupem vybavení si zjistěte, co mají vaše děti rády. Jestli raději chtějí dětské koberce se zvířátky, s komiksovou postavičkou nebo například s vyobrazením města a silnic pro hraní s autíčky.

Kvalitní materiál

Velmi důležitým kritériem je i kvalitní materiál. Co se týká bytového textilu, který přichází do přímého kontaktu s dítětem, je vhodné zvolit bavlnu. Ta má mnoho různých úprav a variant. Její výhodou je přirozená prodyšnost a citlivost i k jemné dětské pokožce. Dětské záclony mohou být klidně i z jiného materiálu, ale v tomto případě zase koukejte na snadnou údržbu, jednoduché praní a rychlé schnutí. Usnadníte si tak péči o čistotu v dětském pokoji.

Příjemná cena

Vždy se vyplatí chvíli hledat a prohlížet jednotlivé nabídky, než narazíte na nejlepší poměr ceny a kvality. Když si dáte trochu práce s objevováním té správné varianty, můžete výrazně ušetřit a ulevit tak rodinnému rozpočtu. Na internetu často objevíte i nejrůznější akce a slevové kupóny, které v kamenných obchodech nemusí být.

Osvědčená česká značka

Dnes je trh plný nejrůznějších druhů značek s rozdílnou kvalitou a původem. Nákupem u českých společností zvyšujete šanci, že pořídíte povedený kousek splňující všechny normy a požadavky. Příkladem mohou být prodejny Vesna, které najdete v několika městech a sortiment si můžete prohlédnout i přímo na e-shopu.

Publikováno: 29. 12. 2018

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam