Předokenní rolety - perfektní způsob jak vyzrát nad nepříjemným sluníčkem

Způsobů, jak se vypořádat s ostrými paprsky, je hned několik. Dnes vám představíme jeden z nejoblíbenějších stínících systémů, který vám udělá skvělou službu nejen během prosluněných měsíců. Pokud vám nestačí běžné žaluzie... vsaďte na venkovní rolety! Kde začít? Především zapomeňte na rolety, jak si na ně pamatujete z éry socialismu. Předokenní neboli venkovní rolety totiž nemají s nevzhlednými kusy látky, které hyzdily okna v minulých dekádách, pranic společného. Jde o moderní stínící systém, který vašemu bydlení přinese spoustu výhod. Díky předokenním roletám učiníte přítrž všudypřítomným slunečním paprskům, které dokáží pořádně znepříjemnit atmosféru v interiéru, získáte soukromí a zároveň ušetříte nemalou částku za energie. Ale vše pěkně popořádku.

Příliš světla může být naškodu

Znáte to i vy. Sluníčko se začne domů vkrádat ve chvíli, kdy to potřebujete ze všeho nejméně a právě tehdy přichází do hry venkovní rolety. Stačí nastavit lamely do požadovaného úhlu a okamžitě regulujete intenzitu světla na únosnou míru. Během občasných tropických veder systém v interiéru udrží příjemnou teplotu a nebudete muset zapínat klimatizaci. V případě potřeby je možné místnost zcela zatemnit, což oceníte v rámci odpolední siesty. Pomocí žaluzií nebo jiného stínícího systému byste půlnoc uprostřed dne nevykouzlili...

Soukromí je k nezaplacení

I vy si jistě velmi ceníte svého soukromí a nechcete, aby každý věděl o vaší nové televizi. Příjemné nejsou ani zvědavé pohledy sousedů, kteří mají na práci jen to, aby sledovali, co se u vás děje. S tím je ovšem konec.

Za zmínku stojí i ochranný faktor – rolety představují perfektní ochranu okna před mechanickým poškozením a odolají kamenům i letnímu krupobití. Případnému zloději znemožní, nebo minimálně výrazně zkomplikují vnik do domu.

Vypadají úžasně a stejně tak se i ovládají

RoletyExteriérové rolety jsou nejen funkční, ale zároveň velmi vkusné. Vypadají dobře na novostavbách, ale propůjčí neotřelý vzhled i starším objektům. Stačí si vybrat vhodnou barvu, která bude korespondovat s ostatními prvky. A jak by mohlo vypadat vaše bydlení? Ve vašem rozhodnutí vás možná utvrdí předokenní rolety, které najdete v nabídce MK Rolety.

A pokud vás „nedostane“ elegantní design, stoprocentně vás nadchnou možnosti ovládání. Pokud se nespokojíte (a věříme, že to tak bude) s obyčejným manuálním ovládáním, můžete sáhnout po dálkovém ovladači a manipulovat s lamelami pomocí jediného tlačítka. A nebo rovnou se všemi? Jak by se vám líbilo sedět na pohovce a vytáhnout rolety v kuchyni? Systém lze připojit na centrální ovládání, díky kterému bude moct ovládat všechny rolety z jednoho místa.

A ani to není všechno. Mezi další užitečné funkce patří samospoušť, kterou využijete především v době, kdy budete z nějakých důvodu na delší domu mimo domov. Navolíte čas, kdy se mají rolety samy zatáhnout/vytáhnout, což navodí dojem, že jste stále doma.

Investice, která se vrátí

Pořizovací cena kvalitních předokenních rolet sice není zanedbatelná, ale na druhou stranu se vám investice pomalu vrátí na úspoře za energie. Věděli jste, že okenními otvory uniká podstatná část tepla? Předokenní rolety tepelné ztráty sníží až od 20 %. Pro vás to znamená roční úsporu v řádu tisíců korun.

Na terase vám pomůže markýza

Ale jak se před sluníčkem ochránit venku? Během posezení na terase nebo balkonu vám venkovní rolety nepomohou, ale problém hravě vyřešíte prostřednictvím markýzy. A opět se můžete spolehnout na kombinaci stoprocentní funkcionality se povedeným designem. Markýzy se vyrábí v pestrém spektru barevných variant a lze je propojit s dálkovým ovládáním. Obyčejná terasa se rázem změní na stylové zákoutí ne nepodobné tomu, jak ho znáte z hotelů na přímořských riviérách. Markyzy  

Publikováno: 03. 01. 2019

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: předokenní rolety | výhody předokenních rolet