Poznejte výhody domácí klimatizace aneb Připravte se na nesnesitelná vedra

Doslova kvapem se blíží letní měsíce, které jsou v posledních letech doprovázeny extrémními teplotami. Ty nejenže příliš neprospívají přírodě - jsou také velkou zátěží pro lidský organismus, především pak pro děti a seniory. A protože štěstí přeje připraveným a vy jako správná maminka jste vždy připravena na nejhorší, vybavte svou domácnost klimatizací a hoďte obavy za hlavu.

Na co si dát při výběru klimatizace pozor?

Pokud se rozhodnete, že se klimatizace stane nedílnou součástí vaší domácnosti, rozhodně byste neměla vybírat jen podle ceny. Samozřejmě není nezbytně nutné koupit nejdražší zařízení na trhu, ale při volbě se zaměřte spíše na výkon, funkčnost a energetickou třídu. V případě, že máte doma malé dítě nebo plánujete klimatizaci používat přes noc, soustřeďte se také na hlučnost. Zvuk, který vám přes den přijde naprosto zanedbatelný, se může v noci stát nesnesitelným hlukem. Mnohé moderní klimatizace mají velice výkonné motory, které ale překvapí svojí malou hlučností a úsporností. Obavy z vysoké spotřeby energie již nejsou na místě. Samozřejmě v nabídce stále naleznete typy, které mají velice vysoký příkon, tudíž se ručička elektroměru bude protáčet mnohem rychleji, ale většina z nabízených domácích klimatizací vám již peněženku neprovětrá. Zároveň se budete muset rozhodnout mezi mobilní klimatizací a nástěnnou verzí. Hlavní nevýhodou mobilní klimatizace je nižší výkon a výrazně vyšší hlučnost. Její pořizovací cena je oproti nástěnné variantě nižší.

Zajistěte ideální prostředí pro své děti

Klimatizace zajistí příjemnou teplotu v obývané místnosti. Díky tomu se organismus nepřehřívá a srdci a mozku se pracuje daleko snáze. A to není zdaleka vše - moderní klimatizace umí filtrovat/čistit vzduch. V praxi to znamená, že dokáže zbavit místnost prachových částic, kouře a především nebezpečných alergenů. Tuto vlastnost klimatizací uvítá každá maminka, která má doma alergika nebo citlivější dítko.

Odborníci vám ušetří nejen čas, ale i nervy

Výběr domácí klimatizace se může zdát jako snadná úloha, ale opak je pravdou. Nabídka na trhu je opravdu obrovská a vybrat správná model se může jevit jako nesplnitelný úkol. Nevíte si rady? Neztrácejte čas a obraťte se na odborníky. Zkušení specialisté vám ušetří spoustu času, peněz, a především nervů. Navíc provedou instalaci odborně a na svou práci poskytnou záruku. A která značka stojí za to? Při výběru jděte najisto. Mezi renomované odborníky se řadí firma Electrolux. Klimatizace Electrolux jsou kompatibilní s ovládací skříňkou WiFi ControlBox, díky které můžete nastavovat teploty a rychlost ventilátorů v každé jednotlivé místnosti pomocí svého chytrého telefonu  kdykoliv a odkudkoliv. Není představa, že se vracíte z dlouhé horké procházky domů do již vychlazené místnosti, tou správnou motivací pro pořízení domácí klimatizace?

Publikováno: 11. 06. 2019

Kategorie: Bydlení | Lifestyle

Autor: Adam