Návod jak pečovat o gelové nehty

Patříte mezi ženy, které neměly to štěstí na přirozeně krásné nehty a rozhodla jste se pro praktické řešení formou gelových nebo akrylových nehtů? Chcete-li, aby vám vydržely co nejdéle, budete muset dodržovat několik následujících pravidel.

Ani kvalitní sada na gelové nehty není zárukou, že vám dlouho vydrží

Základním předpokladem je kvalitní sada na gelové nehty. Budete-li se snažit za každou cenu ušetřit, příliš dlouho se z nových nehtů radovat nebudete. Přesto si budete muset dávat pozor na mechanické poškození – ani sebelepší gelovky totiž nevydrží všechno.)

Jak sundat gelové nehty?

A teď to nejdůležitější. Rozhodnete-li se nehty zkrátit, nepoužívejte nůžky ani kleštičky. Ke zkracování gelových nehtů slouží pilníček, který je běžně k mání v drogeriích. Bez pilníku se neobejdete ani v případě, že vás stávající gelovky omrzí a rozhodnete se je sundat. Připravte se však na to, že pilováním strávíte třeba i několik hodin... Znáte snad pohodlnější a rychlejší způsob jak sundat gelové nehty? My ano - brusky na nehty :-) Broušení umělých nehtů není tak jednoduché a pohodlné jako úprava těch přírodních a pokud nechcete ztrácet čas s pilníkem, pořiďte si brusku. Brusky na nehty neboli frézy jsou pro tyto účely přímo stvořené a celý proces vám zabere zhruba čtvrthodinku. Pomocí brusky na nehty obrousíte uv gel i akryl jedna dvě a ani se u toho nezapotíte. Kvalitní brusky na nehty pro domácí i profesionální použití a exkluzivní sady na gelové nehty nadjete na BeWoman.cz. Nechybí ani nehtová kosmetika a další související sortiment, díky kterému si doma vytvoříte opravdu kvalitní gelové nehty.

Další tipy, díky kterým vám nehty vydrží mnohem déle

Uvědomte si, že gelové nehty neslouží jako otvírák – jsou náchylné ke zlomení. To samé platí například o mačkání tlačítek ve výtahu apod. Používejte plochu prstu nebo kloub. Chystáte-li se přenášet těžší věci, opět si dejte pozor na to, jakým způsobem je uchopíte. Pokud vám věc vyklouzne a zavadí o nehet, bude vás to nejen bolet, ale zároveň hrozí i uvolnění nehtu a při dalším zavadění pak upadne. Vyhněte se příliš dlouhému máčení ve vodě a nehty si vždy vytřete do sucha, abyste předešla tvorbě plísní (především v případě akrylových nehtů). Používáte-li k čištění savo nebo jiné agresivní látky, nezapomeňte si nehty chránit rukavicemi.