Na co se připravit v těhotenství?

Rozhodla jste se, že založíte rodinu? V tom případě jistě dychtivě sbíráte veškeré informace, které souvisí s otěhotněním i samotným těhotenstvím. Jde o logický krok, ke kterému se uchyluje drtivá většina budoucích maminek. A my vám prozradíme, jak připravit své tělo a navrch tip na magazín, ve kterém najdete veškeré informace o těhotenství týden po týdnu. V průběhu těhotenství se tělo matky mění, proto je dobré nepodcenit přípravu a dostat se do perfektní psychické i fyzické kondice. Jedině tak budete schopna počít dítě a bez větších problémů unesete zátěž, která s porodem a těhotenstvím souvisí. Důkladná příprava na těhotenství bohužel nezaručí, že vše proběhne bez sebemenších problémů, ale na druhou stranu minimalizuje určitá rizika. Je vhodné, abyste se zamyslela nad svým životním stylem a případně akceptovala některé změny. Uvědomte si, že během těhotenství dostane váš organismus zabrat.

Začněte cvičit!

Zařadíte-li do svého každodenního programu cvičení, určitě neuděláte chybu. Připravíte své svaly na větší zátěž a dostanete se do dobré kondice. Těhotenství i porod budou o dost jednodušší!

Dodržujte zdraví jídelníček!

Zároveň nepodceňujte význam životosprávy a zahrňte do jídelníčku čerstvou zeleninu, ovoce a potraviny bohaté na vápník a vlákninu. V neposlední řadě také na celozrnné výrobky, luštěniny a omega 3 a 9 nenasycené mastné kyseliny. V jídelníčku by neměla chybět ani kyselina listová, která se obvykle užívá již čtvrt roku před těhotenstvím a následně až do 3. měsíce těhotenství. Dle odborníků snižuje rizika onemocnění plodu až o 70 %.

Nepijte alkohol, nekuřte a nepodléhejte stresu!

Naopak se vyvarujte všech látek, které by mohly vývoj plodu negativně ovlivnit. Přestaňte pít alkohol, típněte poslední cigaretu a přestaňte užívat návykové látky. Plodnost i průběh těhotenství může významně narušit stresy. Pamatujte si, že klidná matka = klidné dítě!

Vezměte si k srdci odborné rady z tématického průvodce těhotenstvím

Rad, tipů a doporučení týkajících se těhotenství, je nespočet. Všechny důležité najdete v tématickém online magazínu tehotenstvionline.cz. Dočtete se, jaké jsou příznaky těhotenství v prvních dnech, vše o průběhu těhotenství, těhotenské módě, cvičení a spoustu dalších zajímavostí. Kdo je připraven, není překvapen a díky průvodci vás překvapí jen máloco.