Kde v zahraničí lyžovat s dětmi? Vsaďte na Slovinsko, nebudete litovat

Máte pocit, že nadešel nejvyšší čas, aby si váš potomek poprvé nazul lyžáky a naučil se lyžovat? Pokud byste tyto jedinečné chvíle ráda spojila s rodinnou dovolenou, ale nejste si jistá, kde natrefíte na prostředí přátelské k malým dětem a začínajícím lyžařům, máme pro vás skvělý tip. Vydáte-li se se svými nejbližšími na lyže do Slovinska, nebudete litovat.

Davy lidí se nekonají

Lyžování ve Slovinsku je rok od roku populárnější, a to především proto, že se českým lyžařům ještě „neokoukala“. Sjezdovky nejsou tak přeplněné jako v notoricky známých evropských letoviscích, ale na druhou stranu nabízí typický alpský standard. Berte to jako velkou výhodu: až se vaše dítě poprvé postaví na lyže, jistě menší riziko střetu náležitě oceníte.

Kvalitní lyžařské školy

Zda své dítě naučíte lyžovat vy, nebo to necháte na zkušeném instruktorovi z některé z místních lyžařských škol, je na vás. Nicméně představa, že si užíváte skvělého lyžování, zatímco je vaše dítko v těch nejlepších rukou, není zrovna marná.

Ideální pro rodinu s dětmi je Bled

Co se týče konkrétních tipů na lyžařská střediska, která cílí na rodiny s dětmi – vyberete-li si za svou cílovou destinaci Bled, budete spokojená. Podmínky jsou pro menší a začínající lyžaře takřka ideální a výhledy na zamrzlé jezero jsou ikonické. A ano, na jezeře si můžete zabruslit! Lyžování Slovinsko samozřejmě není pouze Bled, ale také mnoho dalších středisek. Náročnější lyžaři nedají dopustit zejména na Vogel, Koblu a Kranjsku Goru.

Proč si Slovinsko zamilujete?

Důvodů, proč s dětmi vyrazit na první lyžovačku právě do Slovinska, se nabízí poměrně dost. Kromě příhodných podmínek vás příjemně překvapí i atraktivní ceny SkiPassů. A děti ve věku do šesti let mohou lyžovat zcela zdarma! Slovinsko zároveň nabízí vynikající kuchyni a přívětivé přivítání místními obyvateli. Na nevraživost vůči turistům, která je pro některé lyžařské destinace typická, zde rozhodně nenarazíte.

Publikováno: 25. 11. 2018

Kategorie: Lifestyle | Lifestyle

Autor: Adam

Tagy: lyžování děti slovinsko | lyžování slovinsko bled